|

Bakan Tekin açıklamalarda bulundu! MEB Öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

"MEB Öğretmen ataması ne zaman yapılacak?" sorusunun yanıtı sorgulanan konular arasında yer alıyor. Öğretmen atamaları hakkındaki güncel gelişmeler takip edilirken Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, önemli açıklamalarda bulundu. Tekin, merakla beklenen öğretmen atamalarına ilişkin bütçe görüşmelerini işaret etti. Peki, MEB Öğretmen ataması ne zaman yapılacak, branş dağılımı ve kontenjanları açıklandı mı?

23:18 - 27/11/2023 Pazartesi
Yeni Şafak
öğretmen ataması
öğretmen ataması

" MEB Öğretmen ataması ne zaman yapılacak, branş dağılımı ve kontenjanları açıklandı mı?" sorularının cevapları sorgulanan konular arasında yer alıyor. Öğretmen atamaları hakkındaki güncel gelişmeler takip edilirken Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, önemli açıklamalarda bulundu. Tekin, merakla beklenen öğretmen atamalarına ilişkin bütçe görüşmelerini işaret etti. İşte konu hakkında son açıklamalar...

TEKİN'İN ATAMA SÜRECİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALARI

Tekin, öğretmen atamalarına ilişkin olarak da şunları kaydetti: "2023 yılı için atama bahar aylarında yapıldı, eylül başı itibarıyla 45 bin yeni arkadaşımız aramıza dâhil oldu. 4 bin civarında da EKPSS üzerinden yapılan atamalar oldu. Dolayısıyla 50 bine yakın arkadaşımız başlamış oldu. 2024 bütçesi TBMM'de onaylandıktan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığımızla koordineli biçimde atama için bize tanımlanacak sayıyı belirleyeceğiz. Sonra da Bakanlıkta oturup hangi branşa ne kadar öğretmen alacağımızı belirleyeceğiz. Arkadaşlarımızın hiç endişesi olmasın, kendi ihtiyaçlarımız üzerinde herhangi bir branşa pozitif ayrımcılık tanımaksızın bize verilen kadrodaki yüzdelik dağılımlar üzerinden adil, hukuka uygun bir branş dağılımı yapıp, arkadaşlarımızla paylaşacağız."


Öğretmen atama sayısının Aralık ayında belli olması bekleniyor. Branş dağılımının ardından atama takviminin paylaşılması bekleniyor.

#MEB
#öğretmen ataması
#milli eğitim bakanlığı
#Yusuf Tekin
6 ay önce