Gündem Adaylara ortak kılavuz

Adaylara ortak kılavuz

Cumhur İttifakı’nı yerel seçim için genişletme planları üzerinde çalışan AK Parti ve MHP, ortak adaylar için ortak kılavuz hazırladı. Ortak çalışma alanları ve yöntemlerini kapsayacak kılavuzda, seçim ofislerinin dizaynından mitinglere, sahada uyulacak kurallardan bayrak kullanımına kadar tüm detaylar anlatılacak.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan
Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan

AK Parti ile MHP arasında kurulan Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerdeki iş birliği büyüyor. Büyükşehirlerde başlayan ittifakın il, ilçe ve belediye meclis üyeliklerini kapsayacak şekilde genişletilmesi planlanıyor. İttifak yapılacak alanların genişlemesi ile birlikte, iki partinin seçim çalışmalarında daha uyumlu ve etkili çalışabilmesi için bir kılavuz hazırlanıyor. AK Parti ve MHP’li kurmaylar tarafından hazırlanan ve liderlere sunulacak olan kılavuz basıldıktan sonra teşkilatlara gönderilecek.

ÇALIŞMALAR ANLATILACAK

  • Kılavuzda, seçim çalışmasında dikkat edilecek hususlar yer alacak. Hazırlık aşamalarında sona gelinen kılavuzda ortak adayla seçime gidilen bölgelerde seçim ofislerinin nasıl düzenleneceği, hangi bayrak ve fotoğrafların asılacağı konusunda teşkilatlara uyarılarda bulunulacak. Yine iki parti teşkilatının sahada yürütecekleri ortak çalışmalarla ilgili de kılavuzda bilgiler verilecek. Mahalle toplantılarında nasıl davranılacağı, kimlerin konuşacağı, hangi bayrak ve afişlerin taşınacağı kılavuzda yer alacak. Saha çalışmaların nasıl koordine edileceği hakkında da bilgi verilecek.

MİTİNGLERLE İLGİLİ DETAYLAR

Kılavuzda ortak mitinglerle ilgili bölüm de yer alacak. Miting çağrılarında iki liderin fotoğrafı kullanılacak. Ortak miting alanlarında sadece Türk bayrağı ve ortak söylemlere vurgu yapılan afişler yer alacak. Yine alanda iki teşkilatın ortak sloganları dilendirilecek. Kılavuzda ittifak ruhuna aykırı, diğer teşkilatı incitecek söylem ve hareketlerden kaçınılması istenecek. Cumhur İttifakı’nın bir seçim ittifakı değil gönül birlikteliği olduğuna dikkat çekilerek oluşumunda bir pazarlığın söz konusu olmadığı vurgulanacak.

Genişleme randevusu
GÜNDEM
Genişleme randevusu

Özhaseki: İttifak yapılan il sayısı 50'ye çıkabilir
GÜNDEM
Özhaseki: İttifak yapılan il sayısı 50'ye çıkabilir
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.