Gündem O sözler Kürtlere hakaret

O sözler Kürtlere hakaret

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Suriye Kürtlerini terör örgütü PKK ile eş göstermeye çalışan ABD’ye tepki gösterdi.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
​​AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz
​​AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz

Türkiye’nin teröre karşı sınır ötesinde yürüttüğü mücadeleyi ‘Kürtlere dönük’ gösterme gayretine giren Washington yönetiminin aslında Kürtlere hakaret ettiğini söyleyen Yılmaz, bu tavırla terör örgütüne güç yüklenmeye çalışıldığına dikkat çekti. Geçtiğimiz günlerde yurt dışında bir dizi girişimde bulunan Yılmaz, bir grup gazeteci ile sohbetinde şunları söyledi:

İKİ YANLIŞ BAKIŞ

“Çok yanlış bazı söylemler duyuyoruz. Sanki PKK ile Kürtler özdeşmiş gibi. Türkiye’nin operasyonlarını Kürtlere yönelikmiş gibi göstermeye çalışanlar var. Bu gerçekten çok talihsiz bir yaklaşım. Böyle ifade edenlerin iki temel problemleri var: Bir tanesi terör örgütlerini özdeştirdikleri geniş topluluklara hakaret etmiş oluyorlar. DEAŞ’ı İslami gibi nitelendirenler aslında bütün Müslümanlara hakaret etmiş oluyorlar. Sanki DEAŞ bütün Müslümanların temsilcisiymiş gibi... 1 milyar 500 milyon Müslümanı zan altında bırakmış oluyorlar. PKK ile Kürtleri özleştirenler de aslında en büyük hakareti Kürtlere yapmış oluyorlar. Kürtlerin tamamını terör örgütüymüş gibi konumlandırmış oluyorlar. İkincisi bu yanlışı yapanlar terör örgütlerine güç vermiş oluyorlar.”

MODEL OLUŞTURDUK

  • “Türkiye’nin pozisyonunu çok net ve açık. Biz Suriye’de yaptığımız operasyonlarda bunu fiilen de gösterdik. Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı ile hem Türkiye’nin güvenliğini sağladık hem de orada yaşayan toplulukların etnik kökenlerine bakmadan hepsinin güvenliğini sağlamış olduk. Türkiye orada bir model oluşturdu. Kendi güvenliğini sağlarken Suriye’nin de güvenliğini sağlamış oldu. Bu model yayılarak bütün Suriye’ye hakim olur. Türkiye kesinlikle Suriye’nin birliğinden, beraberliğinden yanadır.”

PKK silah zoruyla
hendek kazdırıyor
DÜNYA
PKK silah zoruyla hendek kazdırıyor

İttifak Polonya’da resmileşecek
DÜNYA
İttifak Polonya’da resmileşecek
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.