Hayat Babası tarafından asit saldırısına uğradı nedeni ise tüyler ürpertiyor

Babası tarafından asit saldırısına uğradı nedeni ise tüyler ürpertiyor

Babası tarafından asit saldırısına uğradı, annesiyse yine babası tarafından korkunç bir şekilde öldürüldü. Bu vahşi saldırının nedeni ise genç kadının 'kız' olarak dünyaya gelmesiydi. Asit saldırısına maruz kalan kadınlar için bir vakıf kuran genç kadın şimdilerde ilham kaynağı oluyor.

Haber Merkezi Diğer
Anmol Rodrigous, yaşadıklarından güç alarak ayakta durmaya çalışıyor.
Anmol Rodrigous, yaşadıklarından güç alarak ayakta durmaya çalışıyor.

Babasının annesini acımasızca öldürmesinden sonra korkunç bir şekilde asit saldırısına maruz kalan 23 yaşındaki Anmol Rodrigous, yaşadıklarından güç alarak ayakta durmaya çalışıyor.

İki aylıkken gözü dönmüş babası tarafından vahşice öldürülmeye çalışılan Anmol şimdilerde fiziksel ve duygusal acılarını yenmekle kalmadı, aynı zamanda onun gibi birçok kadına ilham kaynağı oldu.

Asit saldırısına maruz kalan kadınlar için bir vakıf kurdu.

Yüzünü gördüklerinde korkuyorlardı

Hindistan'ın Mumbai şehrinde yaşayan Anmol, kendisini dünyanın en mutlu kızı ilan eden bir moda tutkunu. Asit saldırısına maruz kalan kadınlar için bir vakıf kuran genç kadın şöyle konuşuyor:

  • ''Bu halde olmamın nedeni dünyaya sadece kız olarak gelmem. Babam tarafından saldırıya uğradığımda iki aylıktım. Ben komşularımız sayesinde hayattayım, çünkü beni seven annem, babamın saldırısından kurtulamadı. Beş yıl boyunca hastanede, doktorların gözetimi altında tutuldum. Yaralarım bir dereceye kadar iyileştiğinde yetimhaneye yerleştirildim ve burada eğitim aldım.
  • Yanık bir yüzle büyümek korkunçtu. Kimse benden nefret etmese de ilk gördüklerinde korkuyorlar. Ancak birçok arkadaşım var. Artık hayatımı olduğu gibi yaşamayı seviyorum. Bir zamanlar farklı olduğumu hissetmemiştim. Tek gözüm olduğu için ya da buruşuk bir cilde sahip olduğum için kendimi hiç değerli görmemiştim. Ama zamanla kendimi kabul ettim ve bu bana hayata devam etmem için umut ve güven verdi.''

Onun gibi birçok kadına ilham kaynağı oluyor.

Her şeye rağmen güvenle yürüyor

Cater News'in haberine göre, üniversiteyi iki yıl önce bitiren Anmol, onun gibi kadınlara yönelik iş olanakları sağlamak için kadın liderler ve politikacılarla temasa geçti. Bir vakıf kuran ve kadınlara rehberlik yapan genç kadın, kadınları rehabilite etmeyi ve tekrar hayata kazandırmayı amaçlıyor. Anmol, asit saldırısına uğrayan kadınlara seslenerek konuşmalarına şöyle devam etti:

  • ''Bizim merhamete değil, desteğe ihtiyacımız var. Asit yüzümüzü değiştirebilir ama ruhumuz aynı. Kendimizi kabul etmeliyiz. Yüzünüzdeki peçeleri çıkarın ve özgüvenle yürüyün.''

1 yıldır kayıp olan kızı dolaptan çıktı
HAYAT
1 yıldır kayıp olan kızı dolaptan çıktı

5 günlük mutluluk: Tekrar yoğun bakıma kaldırıldı
HAYAT
5 günlük mutluluk: Tekrar yoğun bakıma kaldırıldı

Murat Boz'a büyük şok: Çalışanları dava açtı
HAYAT
Murat Boz'a büyük şok: Çalışanları dava açtı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.