ÖZGÜN

iPhone 7 ile iPhone 8 karşılaştırması ve teknik inceleme

Apple iPhone 7 ile iPhone 8 modelleri karşılaştırmasını haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. Apple'ın dün tanıtımını gerçekleştirdiği yeni modeli iPhone 8'in, bir önceki modell olan iPhone 7'ye benzerliği dikkat çekti. İki model arasındaki farkları ve detayları sayfamızdan görebilirsiniz.

Haber Merkezi Diğer

iPhone 7 ile iPhone 8 karşılaştırmasını haberimizden görebilirsiniz. Apple, dün yapmış olduğu özel etkinlik ile yeni tepe seviye modellerini tanıttı. Apple, yeni iPhone 8 ve iPhone X'i sunarken bir önceki model olan iPhone 7 ile aralarındaki fark merak konusu oldu. iPhone 7 ve iPhone 8 karşılaştırmasını, teknik özelliklerini fiyatları ve tüm detayları sayfamızdan bulabilirsiniz.

Apple, dün akşam Steve Jobs salonunda düzenlediği etkinlikte 5 yeni ürün tanıttı: Apple Watch Seri 3, Apple TV 4K, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X. Elbette tüm cihazlarla Apple dikkat çekmeyi başardı. Fakat iPhone 8’in diğerlerine oranla sönük kaldığını söyleyebiliriz. Zira tasarım açısından iPhone 7’den bir farklılık göstermeyen cihaz, teknik iyileştirmelerle selefinden ayrılmayı başarıyor.

Biz de bu nedenle iPhone 7 ile iPhone 8’i karşı karşıya getirdik. iPhone 7 ile neredeyse aynı görünen telefon, özellikle işlemcisi, kamerası, hızlı ve kablosuz şarj desteğiyle ön plana çıkıyor.

Yukarıdaki tabloda da gördüğümüz üzere, iPhone 8’in Cat 16 LTE desteği bulunuyor. Bu da veri indirme hızının 450 Mbps’den 1024 Mbps’e çıktığını gösteriyor.

En büyük değişim hiç şüphesiz işlemcide bulunuyor. Apple, geçtiğimiz yıl tanıttığı A10 Fusion işlemciyle adeta çığır açmıştı. Bu yıl, bunu da geliştirerek A11 Bionic işlemciyi tanıttı. 6 çekirdekli bu işlemci, selefinden yüzde 70 daha yüksek performans sergileme kapasitesine sahip.

iPhone 8 ile birlikte 32GB’lık hafızanın tarihe karıştığını ve minimum 64GB kullanıldığını görüyoruz. Batarya değeri henüz açıklanmayan iPhone 8’in, 2GB RAM kapasitesi bulunuyor. 30 dakikada yüzde 50 dolum yapabilen hızlı şarj özelliği ve kablosuz şarj desteği, iPhone 8’i ön plana çıkaran diğer özellikler olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.