Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Koronavirüs Her şeye rağmen bayram telaşı Vatandaşlar geleneklerden vazgeçmedi

Her şeye rağmen bayram telaşı: Vatandaşlar geleneklerden vazgeçmedi

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bayramı evlerinde geçirecek vatandaşlar, her şeye rağmen geleneklerinden vazgeçmedi. Çarşı pazarda hareketlilik yaşanırken bayramların olmazsa olmazı lokum ve şekerler unutulmadı. Öte yandan, İstanbul’da dün gece 02.30’a kadar berberlerde yoğunluk yaşandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Her şeye rağmen bayram telaşı: Vatandaşlar geleneklerden vazgeçmedi
Mısır Çarşısı ve Kapalıçarşı çevresindeki dükkanlarda hareketlilik yaşandı.

Arefe gününden itibaren Ramazan Bayramı boyunca uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle İstanbul’daki bazı alışveriş noktalarında hareketlilik başladı. Başta Mısır Çarşısı ve Kapalıçarşı çevresindeki dükkanlar olmak üzere kentin alışveriş yapılabilecek noktalarında öğle saatlerine doğru hareketlilik arttı. Vatandaşların bayramların olmazsa olmazı lokum ve şeker gibi gıda ürünlerini aldığı gözlendi. PTT ve banka şubelerinde e-devlet şifresi almak, emekli maaşlarını çekmek ve aynı zamanda faturalarını ödemek isteyen vatandaşlar da yoğunluk oluşturdu. Sırada bekleyen vatandaşların maske taktığı ancak zaman zaman sosyal mesafe kuralına uyulmadığı görüldü. Bankanın güvenlik görevlileri de sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşları sık sık uyardı. Anadolu Yakası’nda Bostancı ile Kadıköy’deki Bağdat Caddesi’nde kısmi yoğunluk yaşanırken, Üsküdar Çarşısı’nda ve Altunizade’de sakinlik hakimdi. Beykoz’da perşembe günleri kurulan Paşabahçe semt pazarında sokağa çıkma kısıtlaması öncesi ihtiyaçlarını tamamlamak isteyen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Zabıta ekipleri pazar giriş ve çıkışında ateş ölçümü, maske ve dezenfektan dağıtırken esnafın da maskesiz satışına müsaade etmedi. Pazarda maskesiz dolaşanlara da ikazda bulunan ekipler, vatandaşları sık sık alışverişlerini bir an önce tamamlayarak pazar yerinden ayrılmaları konusunda uyardı.

Baklava siparişlerine Kovid-19 ayarı: Gaziantepli ustaların bayram telaşı başladı
RAMAZAN
Baklava siparişlerine Kovid-19 ayarı: Gaziantepli ustaların bayram telaşı başladı

BERBERLER GECE YARISINA KADAR AÇIKTI

Berberler 02.30'a kadar hizmet verdi.
Berberler 02.30'a kadar hizmet verdi.
  • Bayram öncesi yığılmanın önüne geçmek için İstanbul’da alınan karar sonrası dün gece 02.30’a kadar berber, kuaför ve güzellik salonlarında çalışmalar devam etti. İstanbul’da 15 yıldır berberlik yapan Kadir Özdemir, “Kapanış saatlerinin 02.30’a alınması hem bizim için, hem de müşterilerimiz için çok güzel oldu. En azından yoğunluğu geniş saatlere yaymış olduk ve müşterilerimiz de daha rahat tıraş oldu” dedi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından berber, kuaför ve güzellik salonlarının çarşamba ve perşembe günleri gece saat 02.30, 22 Mayıs’ta ise 23.00’e kadar faaliyetlerine devam edebileceğini bildirmişti.

Esnafın tatlı bayram telaşı: Her şeye rağmen tatlı bir telaş yaşanıyor
EKONOMİ
Esnafın tatlı bayram telaşı: Her şeye rağmen tatlı bir telaş yaşanıyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.