Koronavirüs Suudi Arabistandan Türkiyenin de dahil olduğu kırmızı listedeki ülkelere gidenlere 3 yıl seyahat yasağı

Suudi Arabistan'dan Türkiye'nin de dahil olduğu kırmızı listedeki ülkelere gidenlere 3 yıl seyahat yasağı

Suudi Arabistan, ülkede koronavirüsün yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla kırmızı listeye aldığı ülkelere seyahat yasağı getirildiğini duyurdu. İçlerinde Türkiye’nin de bulunduğu ülkelere seyahat edenlere üç yıl seyahat yasağı getirileceği belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Suudi Arabistandan Türkiyenin de dahil olduğu kırmızı listedeki ülkelere gidenlere 3 yıl seyahat yasağı
Arşiv

Suudi Arabistan’da kamu haber ajansı SPA, krallık yönetiminin içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu kırmızı listede yer alan ülkelere seyahat ve transit geçiş yasağı getirdiğini duyurdu. NTV'nin haberine göre; İçişleri Bakanlığı yetkilileri, kararın ülkede salgının yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla alındığı aktarıldı. Seyahat ve transit geçiş yasağı getirilen kırmızı liste ülkeleri ise Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Güney Afrika, Türkiye, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri olarak açıklandı.

'ÜÇ YIL BOYUNCA SEYAHATTEN MEN EDİLECEKLER'

Bazı Suudi Arabistan vatandaşlarının seyahat kısıtlamalarını ihlal ettiğini belirten yetkili, “Geri döndüklerinde ağır cezalara tabi olacaklar ve üç yıl boyunca seyahatten men edilecekler” diye konuştu.

  • Yetkili, doğrudan veya başka bir ülke üzerinden, listede yer alan ülkelere ve pandeminin henüz kontrol altına alınamadığı diğer ülkelere seyahat yasağının devam ettiğini doğruladı.

Suudi Arabistan'dan hac kararı: Sadece kendi vatandaşları gidebilecek
DÜNYA
Suudi Arabistan'dan hac kararı: Sadece kendi vatandaşları gidebilecek

Suudi Arabistan’da pandeminin başından bu yana 520 binin üzerinde vaka kaydedilirken yaklaşık 8 bin 200 kişi de hayatını kaybetti.

Suudi Arabistan duyurdu: Bugün itibarıyla umre sezonu başladı
DÜNYA
Suudi Arabistan duyurdu: Bugün itibarıyla umre sezonu başladı

Tam aşılanmış yabancıların umre tarihi belli oldu
HAYAT
Tam aşılanmış yabancıların umre tarihi belli oldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.