|

40 bin öğrenciye eğitim ve öğretim desteği! Resmi Gazete'de yayımlandı

"40 bin öğrenciye eğitim desteği ne zaman verilecek?" sorusunun yanıtı sorgulanan konular arasında yer alıyor. Depremden etkilenen 5 ildeki özel okullarda öğrenim gören 40 bin öğrenciye eğitim desteği verilecek. Söz konusu gelişmenin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından araştırmalar da hız kazandı. Ödemelerin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki öğrencilere eğitim desteği ne zaman verilecek?

22:51 - 30/11/2023 Thursday
Güncelleme: 22:53 - 30/11/2023 Thursday
Yeni Şafak
Foto:Arşiv
Foto:Arşiv

"40 bin öğrenciye eğitim desteği ne zaman verilecek? Eğitim destek ödemesi ne zaman yatacak?" sorularının cevapları sorgulanan konular arasında yer alıyor. Depremden etkilenen dört il ile Gaziantep'in iki ilçesindeki özel okullarda öğrenim gören 40 bin öğrenciye eğitim ve öğretim desteği verilecek. Peki, eğitim desteğinden kimler yararlanacak? Öğrencilere eğitim desteği ne zaman yatacak?

Milli Eğitim Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığınca, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki özel okullarda öğrenim gören ya da öğrenim görecek öğrenciler için eğitim ve öğretim desteği verilmesine ilişkin tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı.


Tebliğe göre, bu il ve ilçelerdeki okul öncesi eğitim kurumlarındaki 4 bin öğrenci için 12 bin 800 lira, ilkokullarda okuyan 10 bin öğrenci için 15 bin 400 lira, ortaokullarda okuyan 10 bin öğrenci için 18 bin lira ve liselerde okuyan 16 bin öğrenci için 18 bin lira destek sağlanacak.


Destekten toplam 40 bin öğrenci faydalanacak.


ÖDEMELER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?


İllere göre eğitim ve öğretim desteği verilecek okul kademe ve türleri, öğrenci sayısı, öğrenci ve okul seçilmesine ilişkin ölçütler ile diğer ilgili hususlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanacak kılavuzda belirtilecek.#Öğrenci
#eğitim desteği
#deprem bölgesi
#resmi gazete
3 months ago
default-profile-img