|

Fenerbahçe'den Vitor Pereira açıklaması

Fenerbahçe'de Vitor Pereira ile ipler koptu. Sarı lacivertli kulüp yaptığı açıklama ile Portekizli teknik adamın idmana çıkmadığını ve bunun kabul edilemez olduğunu duyurdu.

Yeni Şafak
12:13 - 13/08/2016 Cumartesi
Güncelleme: 12:41 - 13/08/2016 Cumartesi
Yeni Şafak
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'nın kulüpten izinsiz olarak Portekiz'e gittiği belirtildi. Sarı lacivertli kulüp hukuki işlemlerin başlatıldığını açıkladı.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'nın kulüpten izinsiz olarak Portekiz'e gittiği belirtildi. Sarı lacivertli kulüp hukuki işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

Fenerbahçe'de Vitor Pereira belirsizliği son buldu. Yönetimin gönderme kararı aldığı Portekizli teknik adam, bugün gerçekleştirilen sabah idmanına çıkmadı. Sarı lacivertli kulüp konuyla ilgili detaylı bir açıklama yaptı.İşte Fenerbahçe'nin açıklaması;


  • Bugün Portekiz basınında çıkan haberlerde, Teknik Direktörümüz Vitor Pereira'nın anlaşılmaz, kabul edilemez ve gerçek dışı bir takım gerekçeleri ileri sürerek ülkesine geri döndüğü yönünde açıklamaları yer almıştır. Nitekim Vitor Pereira ve yardımcıları bu sabah yapılan antrenmana da katılmamıştır.
  • Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ile kulübümüz arasında tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerini düzenleyen bir sözleşme mevcuttur. Vitor Pereira'nın bu davranışı açıkça sözleşmeye aykırıdır ve tarafımızca kabul edilmesi mümkün değildir.
  • Vitor Pereira'nın sözleşmeyi açık ihlali karşısında kulübümüz bugün itibarı ile doğmuş hukuksal haklarını, pazartesi günü kullanacaktır.

Pereira Portekiz basınına ne demişti?

Fenerbahçe'nin Vitor Pereira'nın Portekiz basınına yaptığını iddia ettiği açıklamalar şu şekilde;  • "Monaco yenilgisinin ardından Fenerbahçe benim sözleşme süreme saygı göstermedi ve antrenörlük görevlerimi engelledi, Tehdit ve gergin bir ortamda görev yapmam mümkün değil, yardımcılarım da benimle aynı yolu izledi"
Grasshoppers maçına Fatih Yıldız
#Fenerbahçe
#Vitor Pereira
8 yıl önce
default-profile-img