|

'Soyunma odasından maç yönetti'

Ünlü İngiliz kulübü Chelsea'nin teknik direktörü Jose Mourinho'nun, futbol tarihine geçecek ilginç bir olaya imza attığı ortaya çıktı.

00:00 - 25/04/2007 Çarşamba
Güncelleme: 12:24 - 25/04/2007 Çarşamba
Yeni Şafak
'Soyunma odasından maç yönetti'
'Soyunma odasından maç yönetti'

The Times ve Daily Mail gazetelerinde yer alan haberlere göre, Portekizli ünlü teknik adam, 2005 yılında Bayern Münih ile yapılan Avrupa Şampiyonlar Ligi maçı sırasında UEFA tarafından cezalı durumda bulunuyordu. Cezası nedeniyle 5 Nisan 2005 tarihinde yapılacak bu önemli maçta takımının başında yer alamayacak olan Mourinho, maçın yapılacağı Stamford Bridge Stadı'na 6 saat önceden giriş yaptı.


Kimse görmeden takımının soyunma odasına giren ve maç başlayana kadar orada gizlenen Mourinho, maç öncesi oyuncularına soyunma odasında taktik verdi.


Haberde, Mourinho'nun maçı soyunma odasındaki televizyondan naklen izlediği ve telefonla kondisyon antrenörü Rui Faria'ya taktik verdiği kaydedildi.


Faria'nın, hava sıcaklığı 16 derece olmasına rağmen taktiği beresinin altına sakladığı gizli bir kulaklık yardımıyla aldığı belirtildi. Faria'nın, Morinho'ya UEFA'nın 4. hakeminin durumu anladığını bildirmesi üzerine bu kez de kaleci antrenörü Silvinho Louro'nun, maçın ikinci yarısında sık sık soyunma odasına gidip gelerek Mourinho'nun yazdığı notları aldığı ifade edildi.


Mourinho'nun, maçın sonuna doğru temizlikçiyi çağırarak, ilk yarının terli formalarının durduğu bir çamaşır sepetine gizlendiği ve temizlikçinin yardımıyla bu sepetin içinde dışarıya çıktığı belirtildi.


Karşılaşmayı Chelsea 4-2 kazanırken, Mourinho da UEFA'yı atlatan bu planıyla futbol tarihine geçti. The Times ve Daily Mail'e göre, UEFA sadece "Bu konuyu unutalım artık" açıklamasında bulundu.


MOURİNHO'YA 4 ŞART SUNULDU

Bu arada, Chelsea Kulübü, yeni sezonda da anlaşmayı düşündüğü Mourinho'ya 4 şart sundu. Yönetimin aldığı değişiklik kararlarına uyması ve genç takımdan sorumlu Frank Arnesen ile ortak çalışması istenen Mourinho, anlaşmayı kabul etmesi durumunda, Chelsea yönetimiyle ilgili ve genel konularda basına olumsuz yönde açıklama yapamayacak, medyada kendini ön plana çıkaramayacak ve hücuma yönelik daha çekici bir futbol oynatacak.

17 yıl önce
default-profile-img