Yazarlar Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar

Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

ÜÇ YIL ÖNCE: Onur Öymen (CHP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı) Kemal Kılıçdaroğlu ile 2009’da aralarında geçen manidar bir konuşmayı deşifre etti.

SILK ROAD (İpek Yolu) Enstitüsü’nce hazırlanan Ekim 2008 tarihli hacimli bir raporun 2009 başlarında kendisine getirildiğini söyleyen Öymen, aynen şöyle diyordu:

Bu raporu, hemen Baykal’a ve Kılıçdaroğlu’na götürüp okuttum…

‘Sivil toplum kuruluşunun hazırladığı bir rapor’ diyerek pek değer vermediler…

Kemal Bey’e ‘ABD sizin Genel Başkan olmanızı istiyormuş dediğimde, bana ‘Aaaa, öyle mi?’ şeklinde bir karşılık verdi…” (Akşam, 24 Ocak 2017)

*

ABD-İsveç merkezli İpekyolu Enstitüsü, Johns HopkinsÜniversitesi’ne bağlıdır…

Adı geçen üniversite, Amerikan Derin Devletinin kontrolündedir.

Irak’ın, ABD tarafından işgalinin mimarları arasında yer alan Paul Wolfowitz, Johns Hopkins Üniversitesi’nin eski dekanlarındandır.

*

İpekyolu Enstitüsü’nün Ekim 2008’de yayınladığı bahsi geçen raporda “CHP yönetiminin yakın bir gelecekte değişeceği” kehanetinde bulunuluyordu!

Svante Cornellile Halil Magnus Karaveli tarafından yazılan raporun 72. Sayfasında “Deniz Baykal’ın CHP’den istifa etmeye ikna edilip yerine Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçeceği” yazılmıştı.

Raporun yazıldığı dönemde, Kılıçdaroğlu CHP Grup Başkan Vekili idi ve CHP’de liderlik değişimi ile ilgili en ufak bir tartışma dahi yoktu…

FETÖ’nün rejisörlüğünü yaptığı 6-7 Mayıs 2010 tarihli Baykal’a yönelik kaset operasyonundan sadece bir buçuk yıl kadar evveliydi!

*

ON BİR YIL ÖNCE: 9 Kasım 2009’da ABD’nin Ankara Büyükelçiliğinden Washington’a gönderilen bir kripto, bir yıl kadar sonra Wikileaks’in sızdırdığı belgeler arasında yer aldı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile dönemin ABD Ankara Büyükelçisi James Jeffrey arasında geçen görüşmeden bahsedilen işbu kriptoda…

CIA’den yetişen diplomat Jeffrey’nin, Baykal’a tehdidi dikkat çekiyordu:

Muhalefet liderine; Amerikan karşıtı malum söylemlerinin, ABD-Türkiye ilişkilerine bir bedel ödeteceğini hatırlatma zorunluluğu hissettik!”

*

Mr.Jeffrey’nin bu tehdidinden altı ay kadar sonra Deniz Baykal kaset komplosu sonucu istifa etti…

Türkiye’nin ABD’den bağımsızlaşma sürecinin yolunu açan 1 Mart 2003’teki tezkerenin reddedilmesi olayında, Deniz Baykal’ın başat tavrı/siyasi öncülüğü çok kıymetli bir kritik eşiktir.

Haydutların Başkenti Washington, Sarıgül’lü kurultaylarla deviremediği Baykal’dan “tezkerenin intikamını” yedi sene sonra -piyonu FETÖ’nün kaset operasyonuyla almıştı!

*

KASIM 2009, FRANKFURT: Mr. Kılıçdaroğlu, Almanya ziyareti esnasında (Frankfurt’ta) fevkalade enteresanbir yöntemle “Baykal’ı devirecek kaset operasyonundan” haberdar edilmişti.

Baykal’a operasyon hazırlığı içindeki Güç Odağı, yerine getirecekleri Mister Kılıçdaroğlu’na da kement atmıştı!

Kemal Bey’in “Boğma Rakı” içme merakından istifade edenler, onu “El Mecbur” hale getiren filmlik senaryoyu yazıp harfiyen uygulamışlardı…

CIA’in kontrolündeki BND (Türkiye’deki Gladyo ile irtibatlı bir şekilde) Frankfurt’taki lüks otelde Olay Yeri’nde idi!

Mister Kemal, “tamamen kontrol altına alındığı” işte bu tuhaf hadise ile eşzamanlı olarak “Baykal’a kaset operasyonu düzenleneceğinden, hemen ardından da kendisinin CHP’ye Genel Başkan yapılacağından” haberdar edilmişti!

*

Ankara’daki Amerikan Elçisi James Jeffrey’nin Deniz Baykal’ı tehdit ettiği günlerde; Kılıçdaroğlu da Frankfurt’taki Kempinski Otel’de “altı ay kadar sonra yaşanacakları” öğreniyordu!

*

ON YIL ÖNCE: Kaset operasyonunun ardından Deniz Baykal istifa etmiş; Kemal Kılıçdaroğlu, CHP kurultayında “Gandi Kemal” nidalarıyla seçilmişti!

Kurultaydan sadece birkaç gün sonrasıydı…

Komprador Burjuvazinin lokomotif baronlarından İzhak Alaton, Paralel Medya’dan Şahin Alpay’a şöyle diyordu: “CHP’ye en büyük kötülüğü Deniz Baykal yapmıştır!” (27 Mayıs 2010)

*

Yıllarca CIA bağlantılı NED ile George Soros’un Açık Toplum Enstitüsü tarafından fonlanan TESEV’in kurucuları arasında iki isim en öndeydi...

TESEV Yönetim Kurulu’ndaki bu iki isim; Leyla Alaton’un babası İzhak Alaton ile Junyor Barlas’ın dayısı Nafiz Jan Paker’dir!

Peki ya, TESEV’in 183 Numaralı kurucu üyesi kimdi?

El Cevap: Kemal Kılıçdaroğlu!

*

DÖRT YIL ÖNCE: FETÖ Çatı Soruşturması kapsamında ifadesi alınan Cem Fadıl Bozkurt, İzhak Alaton’un 28 Şubat sürecindeki konuşmalarına nasıl tanıklık ettiğini anlatmış ve Alaton’un “Bu ülkede tankları yürütebilmek için dört tane ev verdim!” dediğine şahit olduğunu söylemiştir! (16 Nisan 2016)

*

Mister Paker’in 17 sene süren TESEV Başkanlığı, 28 Şubat sürecinde yani 1997’de başlamıştı!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.