|

Okay Memiş, yeni AFAD Başkanı olarak atandı

Okay Memiş'in hayatı, atama kararıyla öne çıkan konulardan oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yeni atama kararları yayımlandı. Yeni kararlara göre, AFAD Başkanlığı'na Okay Memiş atandı. Oktay Memiş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başdanışmanı olarak görev yaptı. 2016-2018 yılları arasında Gümüşhane Valisi olarak görev yaptı. 27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 Sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Erzurum Valisi olarak atanmıştı. Peki AFAD Başkanı Okay Memiş kimdir? Yeni AFAD başkanı Okay Memiş nereli, kaç yaşında? Okay Memiş hangi görevlerde bulundu? İşte AFAD başkanı Okay Memiş’in hayatı, biyografisi.

10:02 - 11/08/2023 Friday
Güncelleme: 10:03 - 11/08/2023 Friday
Yeni Şafak
AFAD Başkanı Okay Memiş kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Okay Memiş'in hayatı ve biyografisi!
AFAD Başkanı Okay Memiş kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Okay Memiş'in hayatı ve biyografisi!

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre AFAD Başkanı Okay Memiş atandı. Peki AFAD Başkanı Okay Memiş kimdir? Okay Memiş hangi görevlerde bulundu? İşte AFAD başkanı Okay Memiş’in hayatı , biyografisi.

AFAD Başkanı Okay Memiş kimdir?

1970 yılında Giresun'un Piraziz İlçesinde doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1992 yılında Ordu Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

Sarıyahşi/Aksaray, Genç/Bingöl, Orta/Çankırı Kaymakamlığının ardından, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nde 2002-2013 yılları arasında sırasıyla; Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Kısa bir süre İçişleri Bakanlığı'nda Hukuk Müşaviri olarak çalıştıktan sonra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başdanışmanı olarak görev yaptı. 2016-2018 yılları arasında Gümüşhane Valisi olarak görev yaptı. 27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 Sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Erzurum Valisi olarak atanmıştı. İyi derecede İngilizce bilen Vali Okay MEMİŞ, Sibel Hanım ile evli olup iki çocuk babasıdır. Oktay Memiş 11 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile AFAD başkanlığına atandı.#AFAD
#AFAD başkan
#AFAD Başkanı Okay Memiş
9 months ago