Dünya CIA firari Rusları devşirmek istiyor

CIA firari Rusları devşirmek istiyor

ABD ve Batılı istihbarat kuruluşlarının, 24 Şubat tarihinden sonra Rusya’dan dünyanın farklı ülkelerine kaçan, Rus işadamı, eski asker ve diğer sivilleri hedef koyduğu belirtildi. CIA’in operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı David Marlowe, ‘Dünya çapında Rus işgalinden bizim kadar tiksinti duyan Rusları arıyoruz’ dedi.

Abone Ol Google News
Dış Haberler Yeni Şafak
CIA firari Rusları devşirmek istiyor
​CIA, firari Rusları devşirmek istiyor.

ABD ve Batılı istihbarat kuruluşlarının, 24 Şubat tarihinden sonra Rusya’dan dünyanın farklı ülkelerine kaçan, Rus işadamı, eski asker ve diğer sivilleri hedef koyduğu belirtildi. Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA) Rusya planını sayfasına taşıdı. Habere göre, CIA’in operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı David Marlowe, akademisyenlerle teşkilatın hedefini açıkladı. Marlowe, George Mason Üniversitesi’nin Hayden Center’da yaptığı konuşmada Batılı istihbarat teşkilatlarının hoşnutsuz Rusları fırsata çevirebileceğini belirtti. Marlowe, ‘Dünya çapında Rus işgalinden bizim kadar tiksinti duyan Rusları arıyoruz’ dedi. ‘Bizimle çalışacak kişilere açığız’ diyen Marlowe, önemli bilgilere sahip Ruslar için açık açık casusluk teklifinde bulundu. Marlowe’un çıkışı, daha önce konuyla ilgili açıklama yapan eski CIA çalışanlarının, “Şubat ayındaki işgalle birlikte Rusların ülkeden ayrılmaları, durumdan memnun olmayan askerler, servetleri eriyen oligarklar ve iş adamları arasından ajan devşirmek için verimli bir alanı oluşturuyor” açıklamalarını yeniden gündeme getirdi.

Fransızlar mültecilerin boğulmasını izlemiş: 15 kez yapılan yardım çağrısına kayıtsız kalmışlar
DÜNYA
Fransızlar mültecilerin boğulmasını izlemiş: 15 kez yapılan yardım çağrısına kayıtsız kalmışlar

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.