Dünya Fransa Cumhurbaşkanı Macrondan terör örgütü YPGye meşruiyet sözü

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan terör örgütü YPG'ye 'meşruiyet' sözü

Terör örgütü PYD/YPG için "Bizim uzantımız" açıklaması yapan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, terör örgütü mensuplarını Paris'te ağırladı. Görüşmede, sözde 'Suriye Demokratik Konseyi' mensuplarına teşekkür eden Macron, eli kanlı örgütü uluslararası camianın tanıması için çalışacağı sözünü verdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak Diğer
Fransa Cumhurbaşkanı Macrondan terör örgütü YPGye meşruiyet sözü
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG güdümündeki sözde 'Suriye Demokratik Konseyi' mensupları ile Fransa'nın başkenti Paris'te bir araya geldi.

TERÖR ÖRGÜTÜNE SÖZ VERDİ

Fransa medyasında yer alan haberlere göre, Macron görüşmede terör örgütü mensuplarının fedakarlık yaptığını savunarak, eli kanlı örgüt mensuplarına teşekkür etti.

Macron'un tek derdi Türkiye: Uzantımız YPG'yi vurdular Türk askeri Libya'dan çıksın
DÜNYA
Macron'un tek derdi Türkiye: Uzantımız YPG'yi vurdular Türk askeri Libya'dan çıksın

Haberlerde, Macron'un görüşmede terör örgütüne meşruluk kazandırılması üzerinde durduğu, bu yönde söz verdiği ve Fransa'nın bunun için çaba göstereceğini söylediği belirtildi.

TÜRKİYE'DEN FRANSA'YA KINAMA

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG güdümündeki sözde 'Suriye Demokratik Konseyi' mensupları ile görüşmesi Türkiye tarafından kınandı.

Yazılı bir açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Fransa’nın tüm çağrılarımıza rağmen bölücü gündeme sahip bu eli kanlı terör örgütü ve uzantılarıyla sürdürmekte olduğu ilişki, Türkiye’nin milli güvenliği, Suriye‘nin siyasi birliği ve toprak bütünlüğünün korunması ve bölgede istikrarın sağlanması çabalarına zarar vermektedir" dedi.

Türkiye'den terör örgütleriyle görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a kınama
GÜNDEM
Türkiye'den terör örgütleriyle görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a kınama

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan YPG/PKK'ya destek sözü
DÜNYA
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan YPG/PKK'ya destek sözü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.