Ekonomi Geleceğe Nefes Seferberliği kapsamında dikilen fidanların yüzde 95i tuttu

Geleceğe Nefes Seferberliği kapsamında dikilen fidanların yüzde 95'i tuttu

Tarım ve Orman Bakanlığı, Geleceğe Nefes Seferberliği kapsamında Türkiye genelinde dikilen 11 milyonu aşkın fidanın yüzde 95'inin tuttuğunu bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Geleceğe Nefes Seferberliği kapsamında dikilen fidanların yüzde 95i tuttu
11 milyonu aşkın fidan yüzde 95 oranında tuttu.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada, 11 Kasım 2019'da gerçekleştirilen etkinlik çerçevesinde Türkiye genelinde dikilen 11 milyonu aşkın fidanla ilgili kamuoyunu yanıltıcı içerikte bilgilerin yer aldığı belirtildi.

Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda dikilen fidanların gelişiminin, aynı kuruma bağlı ekiplerce izlendiğine işaret edilen paylaşımda, "Bugün itibarıyla dikilen 11 milyonu aşkın fidan yüzde 95 oranında tutmuş ve sağlıklı bir şekilde gelişmeye devam etmektedir." ifadesi kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimiz zümrüt yeşili bir Türkiye
OYNAT 00:49
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimiz zümrüt yeşili bir Türkiye
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen 11 milyon fidan dikimi etkinliğinin başlatıldığı Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Hedefimiz zümrüt yeşili bir Türkiye fotoğrafı çizmektir' dedi.

11 milyon fidan toprakla buluştu
OYNAT 02:01
11 milyon fidan toprakla buluştu
Türkiye'nin 81 ilinde 11 milyon fidan toprakla buluştu. Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.