Ekonomi Halkbank işletmelerenefes oldu

Halkbank işletmelere nefes oldu

Finansal sonuçlarını açıklayan Halkbank, bu yılın ilk 9 ayında 215 milyon liralık net kar elde ederken, toplam kredilerini 603 milyar liraya yükseltti. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, normalleşme tedbirleri çerçevesinde kullandırılan kredilerle reel sektöre adete nefes aldırıldığını söyledi.

Abone Ol Google News
Ekonomi Servisi Yeni Şafak
Halkbank işletmelere nefes oldu
Arşiv

Halkbank, yılın üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre bankanın net karı 2021 Eylül sonu itibarıyla 215 milyon TL oldu. Bankanın 3’üncü çeyrek finansal sonçularını değerlendiren Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Türkiye’nin ekonomi politikası çerçevesinde, esnaf ve KOBİ’ler başta olmak üzere, tüm sektörlere ciddi finansman desteği sağladıklarını belirtti.

Osman Arslan
Osman Arslan

MEVDUATLAR 534.8 MİLYAR TL

Normalleşme tedbirleri çerçevesinde kullandırdıkları kredilerin reel sektöre adeta nefes aldırdığını aktaran Arslan, Halkbank olarak yılın üçüncü çeyreğinde toplam kredileri 603,1 milyar TL’ye yükselterek ülke ekonomisine katkılarını sürdürdüklerini dile getirdi. Arslan, 724,2 milyar TL’ye ulaşan aktif büyüklükle Türkiye ekonomisini destekleyen önemli bankalardan biri olduklarının altını çizdi. Toplam mevduattaki gelişmeye dikkati çeken Arslan, mevduatlarını üçüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre 21,4 büyüterek 534,8 milyar TL seviyesine getirdiklerini bildirdi.

KADIN GİRİŞİMCİYE 6,4 MİLYAR DESTEK

Yılın dokuz ayında kadın girişimcilere sağlanan avantajlı krediler ve düzenlenen “Üreten Kadınlar Toplantıları” ile kamuoyunun yoğun ilgisini çeken çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Arslan, “Türkiye’nin her yanından farklı iş kollarında iştigal eden veya etmeye hazırlanan 67 bin kadına 6,4 milyar TL’ye ulaşan uygun koşullu finansman sunduk” dedi.

Esnaf ve sanatkar 1,2 milyon müşteri

  • Halkbank’ta kredisi bulunan esnaf ve sanatkâr sayısının bu yıl 1,2 milyona, kredi bakiyesinin de 76,1 milyar TL’ye ulaştığını söyleyen Osman Arslan, “205,3 milyar TL’ye ulaşan KOBİ kredileri ile bu kategoride yüzde 20,7’lik pazar payımız bulunmaktadır” dedi.

Üç kamu bankasından faiz hamlesi: Konut alacaklar yarından itibaren 20 bin lira az ödeyecek
EKONOMİ
Üç kamu bankasından faiz hamlesi: Konut alacaklar yarından itibaren 20 bin lira az ödeyecek


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.