Gündem Bahçeliden af açıklaması Bir daha duyarsam yasayı geri çekerim

Bahçeli'den af açıklaması - Devlet Bahçeli: Af teklifini geri çekerim

Bahçeli'den af açıklaması: Bir daha duyarsam yasayı geri çekerim

MHP lideri Devlet Bahçeli, "MHP olarak af yasası ile ilgili teklifi Meclis'e verdik. Meclis'te Adalet Komisyonu'nda görüşülmesini bekliyoruz" dedi Bahçeli, bir vatandaşın sözleri üzerine "Bu durumun oyla alakası yok. Bu olay memleket meselesi. Biz oy için yapmıyoruz, bir daha ağzınızda bunu duyarsam yasayı geri çekerim” diyerek tepki gösteri.

Haber Merkezi IHA
MHP lideri Devlet Bahçeli
MHP lideri Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşı çıktığı af yasası için yeni bir açıklama daha yaptı. Bahçeli, "MHP olarak af yasası ile ilgili teklifi Meclise verdik. Mecliste Adalet Komisyonu'nda görüşülmesini bekliyoruz" dedi. Bahçeli ayrıca af yasası ile ilgili kendisine serzenişte bulunan vatandaşa da “Bu olay memleket meselesi. Biz oy için yapmıyoruz, bir daha ağzınızda bunu duyarsam yasayı geri çekerim” ifadeleri ile cevap verdi.

Mahkum Yakınları Derneği (MAYAD) üyeleri, af yasası hakkında açıklama yapmak üzere MHP Genel Merkezi önünde bir araya geldi. Dernek üyeleri açıklama yapacağı sırada genel merkeze gelen MHP lideri Bahçeli, aracından inerek grubun yanına geldi. Dernek üyeleriyle sohbet eden Bahçeli, “MHP olarak af yasası ile ilgili teklifi Meclise verdik. Mecliste Adalet Komisyonunda görüşülmesini bekliyoruz. 50 vekilimizle olayları takip ediyoruz. Fakat 50 vekille yasayı çıkarmak mümkün değil. Buraya kadar gelmeniz memnuniyet vermiştir. Birbirinizi incitmeyin. Sırası gelince gereği yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

“Bu olay memleket meselesi”

Bir vatandaşın “24 Haziran’da sizin sözünüze güvenerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy verdik” demesi üzerine Bahçeli, “Tekrar oy ver, istersen de verme. Bu durumun oyla alakası yok. Bu olay memleket meselesi. Biz oy için yapmıyoruz, bir daha ağzınızda bunu duyarsam yasayı geri çekerim” şeklinde konuştu.

“İstediğimiz af değil, şartlı ceza indirimidir”

Sohbetin ardından parti merkezine gitmeye çalışan Bahçeli, dernek üyelerinin sevgi seline maruz kaldı. Toplanan kalabalık, “Devletin başına Devlet gelecek” sloganları attı. Daha sonra açıklama yapan MAYAD Genel Başkan Yardımcısı Ali Dizdar, “Amacımız yıllarca FETÖ’nün elinde oyuncak olmuş yargının himmet karşılığı verdiği kararların Türk milletini devletine düşman etmeyi amaçladığını ve zenginleri cemaate kazandırmak için onların istediği kararları verdiğini tüm milletimize duyurmaktır. Bugüne kadar anketlerde soru hep şuydu; ’Af verilsin mi verilmesin mi?’ Bu soru yanlıştır. Asıl sorulması gerek ise şudur; ’FETÖ’cü hakimlerin verdiği kararların ve kolluk kuvvetlerinin hazırladıkları fezlekelerin geçerli sayılmasını istiyor musun?’ Lütfen bunu sorun millete. Eğer Türkiye’de adalet sistemi doğru işlemiş olsaydı 5 bine yakın hakim ve savcının görevden alınmasının sebebi nedir? Eğer bunlar terörist ise milletimizi bu terörist kararlara nasıl mahkum edersiniz? İstediğimiz af değil, şartlı ceza indirimidir” diye konuştu.

ERDOĞAN, AF YASASI TEKLİFİNE KARŞI ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan af tartışmalarıyla ilgili "Devlete karşı işlenen suçları devlet affeder, şahıslara karşı işlenen suçları devletin af yetkisi yoktur. 50 bini aşkın uyuşturucunun cezaevlerinde olduğu günlerde, biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı anılacağız? Demokratik bir şekilde sordum, cevabımı aldım. Af, ne affı? Biz asla. Adil bir iktidar olamazsınız, adaletle hükmeden bir iktidar olamazsınız." ifadelerini kullanmıştı.

BAHÇELİ: PARTİMİZİ TÖHMET ALTINDA BIRAKMAK ASLA DOĞRU DEĞİLDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine yanıt veren MHP lideri Devlet Bahçeli, "Elbette kast edilen Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Partimizi zan ve töhmet altında bırakmak asla doğru değildir." dedi.

Bahçeli: Bu olay memleket meselesi, biz oy için yapmıyoruz
OYNAT 00:40
Bahçeli: Bu olay memleket meselesi, biz oy için yapmıyoruz
Mahkum Yakınları Derneği (MAYAD) üyeleri, af meselesi hakkında açıklama yapmak üzere Milliyet Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi önünde bir araya geldi. Dernek üyelerinin açıklama yapacağı sırada Genel Merkeze gelen MHP Lideri Bahçeli, aracından inerek toplanan grubun yanına geldi. Bir vatandaşın “24 Haziran'da sizin sözünüze güvenerek oy verdik' demesi üzerine Bahçeli, “ Bu durumun oyla alakası yok. Bu olay memleket meselesi. Biz oy için yapmıyoruz' şeklinde konuştu.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.