Gündem TBMM Başkanı Şentoptan Cumhuriyet Bayramı mesajı Bu millet bundan sonra da tüm gücüyle küresel oyunların çarklarını kıracaktır

TBMM Başkanı Şentop'tan Cumhuriyet Bayramı mesajı: Bu millet bundan sonra da tüm gücüyle küresel oyunların çarklarını kıracaktır

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında "Yüz yıl önce yedi düvelin işgal planlarını bozan bu millet, bundan sonra da özgür, tam bağımsızlık idealiyle ve tüm gücüyle küresel oyunların çarklarını kıracaktır." ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
TBMM Başkanı Şentoptan Cumhuriyet Bayramı mesajı: Bu millet bundan sonra da tüm gücüyle küresel oyunların çarklarını kıracaktır
Mustafa Şentop

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Türkiye'de ve yurt dışında yaşayan bütün vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik eden Şentop, "Bugün idrak ettiğimiz Cumhuriyet'in ilanının 98'inci yıl dönümü kutlu olsun. Başta TBMM'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele'mizin kahramanlarını, bugüne kadar milletimize ve devletimize hizmet eden bütün büyüklerimizden vefat edenleri ve aziz şehitlerimizi tazimle yad ediyorum. Bu aziz toprakları bizlere vatan kılan ve vatan olarak ebediyete kadar var etmek uğruna şehadete yükselenlere, gazilerimize milletim adına şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Şentop, mesajında şu değerlendirmelerde bulundu:

"Kurtuluş Savaşı'mızın bizzat yöneticisi, milli iradenin evi Gazi Meclisi'mizin bugün kutladığı ve büyük coşkuyla beklediği Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılına şerefle, şanla ve yüksek bir şuurla ulaşmayı Cenabı Hak'tan niyaz ediyorum. Bugün olduğu gibi gelecekte de temel hedeflerimizden, yeniden büyük Türkiye idealinden asla vazgeçilmeyecektir. Tam bağımsızlık bizim karakterimizdir; aziz milletimizin Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri üzerine birlik ve beraberlikle geleceğini inşaya devam etme, koruma ve kollama konusunda iradesi tamdır. Yüz yıl önce yedi düvelin işgal planlarını bozan bu millet, bundan sonra da özgür, tam bağımsızlık idealiyle ve tüm gücüyle küresel oyunların çarklarını kıracaktır. Ecdadımızın, gazilerimizin, şehitlerimizin emanetleri emanetimizdir. Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajı: Sinsi saldırıların bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajı: Sinsi saldırıların bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajı: Sinsi saldırıların bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz
OYNAT 04:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajı: Sinsi saldırıların bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla video mesaj yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında 'Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı artık ufukta iyice belirmişken hiçbir gücün, hiçbir kirli senaryonun Türkiye'yi alt etmeyi amaçlayan hiçbir sinsi saldırının bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz.' dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.