Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Koronavirüs Faz-3 için gönüllü aranıyor

Faz-3 için gönüllü aranıyor

Türkiye, yerli Kovid-19 aşısında Faz-3 çalışmalarına hazırlanıyor. Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde 250 gönüllü üzerindeki Faz-2 çalışmalarında, ikinci doz uygulaması tamamlandı.

Yasemin Asan Yeni Şafak
Faz-3 için gönüllü aranıyor: Yerli aşı çalışmaları tamamlandı mı?
Fotoğraf: Arşiv

Türkiye, yerli Kovid-19 aşısında Faz-3 çalışmalarına hazırlanıyor. Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde 250 gönüllü üzerindeki Faz-2 çalışmalarında, ikinci doz uygulaması tamamlandı. Ay sonunda Faz-3 aşamasına geçilecek. Sağlık Bakanlığı, Ankara Şehir Hastanesi’nde Faz-3 çalışmalarını yürütecek bir birim oluşturdu. Klinik Araştırma Merkezi de çalışmalara gönüllülere çağrı yaparak başladı. Hastanenin web sayfasında “Yerli ve milli aşı çalışmalarımızda gönüllü olmak ister misiniz?” duyurusu yapıldı.

30 milyon doz Biontech geliyor
KORONAVİRÜS
30 milyon doz Biontech geliyor
  • Gönüllü olacaklarda “18-60 yaş aralığında olup bilinen herhangi bir hastalığı bulunmama”, “Kovid-19 geçirmemiş olma”, “Kovid-19 aşısı yapılmamış olma” özellikleri aranıyor. ERUCOV-VAC adı verilen aşının ekimde üretim, kasımda ise acil kullanım onayının alınması öngörülüyor.

Yoğun bakım doluluk oranında riskli 6 il açıklandı
KORONAVİRÜS
Yoğun bakım doluluk oranında riskli 6 il açıklandı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.