|

Galatasaraylı yıldız ayrılmak istiyor!

Galatasaray'dan tedavisi gerekçesiyle izin alarak İtalya'ya gittiği iddia edilen Sneijder, Milano'da menajeri Soren Lerby ile buluştu.

Eurosport
00:00 - 2/12/2013 Pazartesi
Güncelleme: 12:20 - 2/12/2013 Pazartesi
Yeni Şafak
Galatasaraylı yıldız ayrılmak istiyor!
Galatasaraylı yıldız ayrılmak istiyor!

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, sarı kırmızılı takımla yollarını ayırmak üzere. Sakatlığı gerekçesiyle yaklaşık 1 aydır takımdan uzak kalan Hollandalı yıldız, tedavi ve rehabilitasyon için sarı kırmızılı takımdan izin alarak İtalya'ya gitti. Mancini ise bu durumdan haberdar olmadığını dün yaptığı basın toplantısıyla dile getirmişti. Hatta Sneijder'in Hollanda'ya gittiği ve orada olduğu bile iddia edilmişti.

Menajeri ile buluştu

Eurosport.com Türkiye ise Sneijder'in İtalya'da olduğunu dorğuladı. Alper Aslan'ın edindiği bilgiye göre Hollandalı futbolcu şu an Milano'da. Bu durumun sebebi ise hem sakatlığı ile ilgili bilgi almak hem de menajeri Soren Lerby ile yeniden Avrupa'ya dönüş için çareler aramak. Daha önce menakeri Soren Lerby ile yollarını ayırdığını açıklayan Sneijder, Danimarkalı FIFA Temsilcisi ile yeniden çalışmaya başladı. Lerby'nin hala bazı takımlarla Sneijder adına görüştüğü ve Hollandalı futbolcunun yeni bir menajerle anlaşana kadar Lerby ile yoluna devam edeceği öğrenildi.

Bu arada Hollanda Milli takımı Teknik Direktörü Van Gaal de Sneijder ile yakından ilgileniyor. Dünya Kupası aday kadrosunda yer vermek istediği oyuncusundaki performans düşüşü ve sık sakatlıkların önüne geçmek isteyen Van Gaal, Sneijder'in İtalya'ya gitmesinde önemli rol oynadı. Ayrıca oyuncusunun yeniden büyük liglerde futbol oynamasının kadroya girmesi açısından kriter olduğunu belirtti. Sneijder'in mevkisinde ise Hollanda'nın en önemli ve gelecek vaad eden isimleri yıldız futbolcunun alternatifi olarak sırada bekliyor. Fenerbahçeli Dirk Kuyt ise bu açıdan oldukça şanslı. Fenerbahçe'nin zirve yürüyüşünde oldukça önemli bir yere sahip olan Kuyt, Van Gaal'in en önemli silahlarından biri. Ayrıca bu sezon orataya koyduğu performansla da kadrodaki yeri oldukça sağlam.

Dünya Kupası'na gidememe korkusu

Bu mesajı alan Sneijder, yönetimle konuştu ve Mancini'ye danışmadan İtalya'nın yolunu tuttu. Ünlü futbolcunun menajeri Soren Lerby de Wesley Sneijder'i yalnız bırakmadı. Burada sakatlığı ile ilgili son raporları alacak olan Sneijder, ayrıca devre arasında takımdan ayrılmak için de görüşmeler yapacak. Gerek Premier Lig gerek de Serie A'dan teklifler alan Hollandalı futbolcu, menajeri ile görüşerek kesin kararını verecek. Yaşı itibariyle kariyerinin son Dünya Kupası organizasyonunu kaçırmak istemeyen Sneijder, birkaç gün içinde Galatasaray ile ilgili son kararını verecek. Eğer tatmin eden teklifler gelir ve yeniden üst düzey bir ligin zirve takımalarından birinde oynama imkanı çıkarsa, Sneijder Galatasaray ile yollarını ayıracak.

Yönetim biliyor

İşin en ilginç tarafı ise bu görüşmelerden Galatasaray yönetiminin de bizzat haberi var. Galatasaray'da mutlu olduğunu ancak kariyerinin beklediği gibi ilerlemediğini söyleyen Sneijder, sorunlarını çözemezse sarı kırmızılı takımdan ayrılmak istiyor.

10 yıl önce