|

Lopez Rıza Kayaalp'i evlilikten etti!

Özbekistan'ın Başkenti Taşkent'te yapılan Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası'nda Kübalı rakibine yenilerek gümüş madalyada kalan Rıza Kayaalp "Yeni kurallar kaybetmeme neden oldu" dedi. Başarılı sporcunun bunu dışında bir derdi daha var...

Dha
00:00 - 19/09/2014 Cuma
Güncelleme: 11:07 - 19/09/2014 Cuma
Yeni Şafak
Lopez Rıza Kayaalp'i evlilikten etti!
Lopez Rıza Kayaalp'i evlilikten etti!

Uluslararası Güreş Federasyonu tarafından mücadele ettiği siklet olan 130 Kg'da dünyanın en iyisi olarak seçilen Türk güreşinin parlayan yıldızı milli sporcu Rıza Kayaalp, "Yeni gelen kurallar kaybetmemde etkili oldu. Ağır siklet 120 kg dan 130 kiloya çıkarıldı ve bunun bana zararı oldu. Finalde yenildiğim rakibimle aramda 13-14 kilo fark vardı neredeyse. Önümüzdeki senelerde bunu başaracağım ama birazda kilo almak istiyorum. 128-129 kiloya çıkarsam onunla yapacağım mücadeleler çok daha farklı ve çekişmeli olacak" dedi.

Annesinin 'Kübalı Lopez'i yenmeden evlendirmeyeceğim' sözü Rıza Kayaalp'e hatırlatıldığında, şampiyon sporcu "Evlilik yine yalan oldu" diyerek şöyle devam etti: 'Annem de haklı. İlk önce rakibi yeneceğiz ve yenmediğimiz rakip kalmayacak ki evlendirecek. O da aslında benim şampiyon olmamı istiyor. Böyle bir şey sürdü önüme ancak bu sene kaçırdık. Lopez yine bizi evlilikten etti. Ama önümüzdeki sene ve 2016 ya kadar daha sürem var, inşallah onu yenip 'anne yendim' diyeceğim en sonunda."

Final maçının ardında Annesi ile olan görüşmesine değinen Rıza Kayaalp, 'Maçı kaybedince üzüldüm, bu bireysel spor dallarının en kötü yanı ikinciliktir. Bronz ve Altın madalyayı kazanarak alıyorsun, Gümüş madalyayı ise kaybederek alıyorsun. Hedefim her zaman altın madalya olduğu için çok üzüldüm. İnsanların benden beklentileri fazla. İkincilik ve üçüncülük pek fazla sevindirmiyor beni. İkinci olunca ben çok üzüldüm diye annem de benim üzülmeme çok üzülmüş' dedi.

9 yıl önce
default-profile-img