|

Spor dünyasını sarsan iki ölüm

Uluslararası spor dünyası, kanser hastalığı nedeniyle iki önemli ismi aynı günde kaybetmenin acısını yaşadı.

Yeni Şafak
14:49 - 3/03/2016 Perşembe
Güncelleme: 09:18 - 23/01/2017 Pazartesi
AA

Avustralyalı olimpiyat madalyalı kürekçi Sarah Tait, 2013'te yakalandığı rahim kanseriyle mücadelesini kaybederek 33 yaşında hayata gözlerini yumdu.
Avustralya Kürek Takımı'nın başantrenörü Chris O'Brien, Tait'in kürek sporundaki en iyi isimler arasında yer aldığını belirterek, "Sarah genç sporcuların fazlasıyla örnek aldığı ve özellikle kadınların sporla ilgilenmesi adına çok çaba harcayan isimlerden birisiydi. Avustralyalı kürekçiler için ilham kaynağı olmaya her zaman devam edecek" ifadelerini kullandı.Tait, İngiltere'nin başkenti Londra'da 2012'de düzenlenen Yaz Olimpiyat Oyunları'nda çiftlerde gümüş madalyanın sahibi olmuştu.
Yeni Zelandalı eski kriketçi Martin Crowe (üstte) ise ikinci kez yakalandığı lenfoma kanseri nedeniyle 53 yaşında hayatını kaybetti. Yeni Zelanda Milli Kriket Takımı'nın uzun dönem kaptanlığını da yapan Crowe, ülke tarihinin en iyi kriketçisi olarak anılıyordu.Crowe, daha önce de mücadele ettiği lenfoma kanserini 2012'de yenmesine rağmen 2014'te yeniden yakalanmıştı.

#Sarah Tait
8 yıl önce