Teknoloji Selçuk Bayraktar güzel haberi TEKNOFEST kapanış konuşmasında duyurdu 2022de Samsunda buluşmak üzere

Selçuk Bayraktar güzel haberi TEKNOFEST kapanış konuşmasında duyurdu: 2022'de Samsun’da buluşmak üzere

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinin kapanış konuşmasını gerçekleştirdi. Bayraktar, yaptığı açıklamada “TEKNOFEST 2022 Karadeniz”i Samsun’da düzenleyeceklerini duyurdu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Selçuk Bayraktar güzel haberi TEKNOFEST kapanış konuşmasında duyurdu: 2022de Samsun’da buluşmak üzere
TEKNOFEST

Atatürk Havalimanı’nda yapılan TEKNOFEST 2021’in ödül töreninin ardından konuşan T3Vakfı Mütevelli Heyeti ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Bir TEKNOFEST daha büyük bir fırtına gibi esti geçti. TEKNOFEST, Anadolu’yu baştanbaşa kuşatan bir şenlik. İki yıl önce, TEKNOFEST’i bir yıl Anadolu’da, bir yıl da İstanbul’da yapma kararı aldık. Geçtiğimiz sene TEKNOFEST 2020’yi Gaziantep’te gerçekleştirdik. TEKNOFEST 2022’yi ise Milli Mücadele meşalesinin yandığı, bir ulusun kahramanlık destanının başlangıcı olan Samsun’da düzenleyeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. TEKNOFEST 2022 Karadeniz’de Samsun’da buluşmak üzere” dedi.

Selçuk Bayraktar duyurdu: TEKNOFEST'in bir sonraki adresi Samsun
OYNAT 00:58
Selçuk Bayraktar duyurdu: TEKNOFEST'in bir sonraki adresi Samsun
TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinin kapanış konuşmasını gerçekleştirdi. Bayraktar, yaptığı açıklamada “TEKNOFEST 2022 Karadeniz”i Samsun'da düzenleyeceklerini duyurdu.

Bayraktar konuşmasında, 'Geçtiğimiz sene TEKNOFEST 2020'yi Gaziantep'te gerçekleştirdik. TEKNOFEST 2022'yi ise Milli Mücadele meşalesinin yandığı, bir ulusun kahramanlık destanının başlangıcı olan Samsun'da düzenleyeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. TEKNOFEST 2022 Karadeniz'de Samsun'da buluşmak üzere' dedi.

Bayraktar’ın Samsun müjdesi büyük alkış aldı.

TEKNOFEST bayrağı Bakan Varank ve Selçuk Bayraktar tarafından Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’a teslim edildi.

TEKNOFEST bayrağı teslimi güçlü Türkiye pozu ile sona erdi.

Samsun’a ödül yağdı

Atatürk Havaalanında düzenlenen TEKNOFEST 2021 ödül törenlerinde Samsun üniversitesine ödül yağdı. Ülkenin en genç üniversitelerinden biri olarak 2018 yılında kurulan Samsun Üniversitesi Eylül 2018’de düzenlenen ilk TEKNOFEST yarışmasında alçak irtifa roket yarışmasında elde ettiği ikincilikle Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline merhaba dedi. Her yıl başarısını artırarak devam ettiren Samsun Üniversitesi takımları bu yıl iki alanda birincilik, bir alanda ikincilik bir alanda üçüncülük ve bir alanda da dördüncü olarak teşvik ödülü aldı.

İHA

İlk olarak Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışması’nda verimlilik alanında ikinci olan Samsun Üniversitesi Elektrikli Araç Takımını (SAMÜELAR) aynı zamanda kurul özel ödülüne de layık görüldü.

İkinci olarak Atakum Gençlik Merkezi TANYELİ takımı Orta İrtifa Roket Yarışması’nda birinci olarak ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı. TANYELİ roket takımı aynı zamanda en özgün tasarım ödülüne de layık görüldü.

Vatandaşlar son gününde TEKNOFEST'e akın etti: Festival alanı hıncahınç doldu
FOTOĞRAF 8
Title
TEKNOFEST bugün son buluyor. Birçok etkinliğin yapıldığı festivalin son gününde festival alanında yoğun kalabalık vardı.
Title
Festival alanına gelen ziyaretçiler sergilenen uçak, helikopter, insansız hava aracı gibi araçları yakından inceleme fırsatı buldu. Düzenlenen helikopter ve uçak gösterilerini ilgiyle izledi.
Title
Ailecek festivale gelen Ahmet Burma Çok güzel çok eğlenceli. Umarım her sene düzenlenir. Çocukların teknolojiye ayak uydurması inanılmaz bir şey. İleriye dönük onlar için çok faydalı bir şey olacak. Bu sene ilk gelişimiz. Oğlumun her şey ilgisini çekti. Şimdi buraya girmek için yarım saattir sıra bekliyoruz. Bugün çok kalabalık diye konuştu.
Title
Havacılık ve uzay mühendisliğinde okuduklarını ve arkadaşıyla festivale geldiklerini söyleyen Ahseni Koçyiğit, Benim en çok uçağın mekaniği ilgimi çekti. Bölümümü de çok seviyorum, ilgi doluyum. İnşallah daha fazla böyle festivaller görebiliriz dedi.
Title
Bir başka ziyaretçi ise en çok helikopter yarışmasının ilgisini çektiğini dile getirerek, Herkesi bekliyoruz bugün son gün. Eğlenceli ve eğitim açısından çok güzel şeyler var şeklinde konuştu.
Title
13 yaşındaki Eylül Karakaya da en çok uçak gösterilerini beğendiğini söyledi.
Title
Title
Vatandaşlar son gününde TEKNOFEST'e akın etti: Festival alanı hıncahınç doldu
Havacılık Uzay ve Teknoloji festivali TEKNOFEST'in son gününde vatandaşlar festivale yoğun ilgi gösterdi. Ailece festivale gelen Ahmet Burma "Çok güzel çok eğlenceli. Umarım her sene düzenlenir. Çocukların teknolojiye ayak uydurması inanılmaz bir şey. İleriye dönük onlar için çok faydalı bir şey olacak" diye konuştu.

Üçüncü olarak 2018 alçak irtifa ikincisi ve Intercollegiate Rocket Engineering Competition 2021 Spaceport America Cup yarışmasında Teknik Mükemmeliyet Kategorisi ikinci olan Samsun Roket Takımı Yüksek İrtifa Roket Yarışması’nda üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Keza 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları 2021 Yılı Final Yarışması’nda “Hibrit Roket Motor Tasarımı: Analizleri, Üretimi ve Testleri” adlı projeleriyle öğrenciler Muhammed Emin Kılınç, Emre Kara ve Muhammed Ernur Engür savunma, uzay ve havacılık kategorisinde teşvik ödülüne layık görüldü.
Samsun Üniversitesinden yapılan açıklamada, “Hem üniversitemizin hem de bağımsızlığımıza giden yolun ilk kilometre taşı olması hasebiyle Milli Mücadele’nin sembol kenti olan Samsun’umuzun adını yücelten ve 2022 yılındaki TEKNOFEST’in Samsun merkezli olarak yapılacak olmasında büyük emekleri olan öğrencilerimizi, akademik danışmanlarını ve onları yetiştiren tüm hocalarımızı yürekten kutluyor ve milli teknoloji hamlesinin bu yeni neferlerini saygıyla selamlıyoruz” denildi.

TEKNOFEST'te nefes kesen gösteri
FOTOĞRAF 15
Title
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST'in son gününde Solo Türk nefes kesen bir gösteri uçuşu gerçekleştirdi.
Title
İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) son gününde de ziyaretçi akınına uğradı.
Title
TEKNOFEST’in son gününde de Solo Türk gösterisi nefes kesti.
Title
Festival kapsamında, yapılan uçuşların yanı sıra hava unsurlarıyla Keşif ve Kurtarma Operasyonu da gerçekleştirildi.
Title
Festival kapsamında Türk Yıldızları gökyüzüne Türk Bayrağı çizdi.
Title
Title
Title
Festival kapsamında Türk Yıldızları gökyüzüne Türk Bayrağı çizdi.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
TEKNOFEST'te nefes kesen gösteri
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST İstanbul) Atatürk Havalimanı'nda devam ediyor. Festival kapsamında Türk Yıldızları gökyüzüne Türk Bayrağı çizdi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.