Video Afganistandan tahliye edilen Türk vatandaşı yaşadıklarını anlattı Türk olduğum için bir kez daha gurur duydum
Afganistandan tahliye edilen Türk vatandaşı yaşadıklarını anlattı: Türk olduğum için bir kez daha gurur duydum
Afganistan'dan tahliye edilen Türk vatandaşı yaşadıklarını anlattı: Türk olduğum için bir kez daha gurur duydum
Yurda dönen yolculardan 8 yıldır NATO'da görev yapan Sadullah Çalık, Afganistan'ı terk ettikleri sırada başkent Kabil'de durumun kötüye gittiğini söyledi. Türkiye'ye dönmek için büyükelçilikle iletişime geçtiğini ve 2 saat sonra Afganistan'dan tahliye edildiğini belirtti.

Çalık, 'Bayağı güzel bir hizmet vardı. Açıkçası Türk olduğum için bir kez daha gurur duydum. Ekip tam teşkilatlıydı. Testlerimiz yapıldı, karnımız doyuruldu. VIP hizmet. Tertemiz otellerde kaldık. PCR testimiz dahil otelde yapıldı. Son dakikaya kadar ilgilendiler. Uçağımıza kadar yine büyükelçiliğin personeli vasıtasıyla gittik. Birçok ülkeden insanla beraber çalışıyorum uzun zamandır. Türk olduğum için bir kez daha mutlu oldum. Ben bu kadar kaliteli bir hizmet beklemiyorum açıkçası. Ülkemiz tarafından sonuna kadar desteklenmiş olmak çok gurur verici. Mesela diğer ülke vatandaşları çantalarını bile alamadılar. Sadece bir sırt çantasına müsaade edildi. Biz bütün çantalarımızı aldık, her şeyimizi aldık. Rahat rahat geldik.' dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.