Ekonomi Dolar güne böyle başladı

Dolar kaç lira? Dolar/TL ne kadar?

Dolar güne böyle başladı

4.50'nin üzerine çıkarak rekor kıran dolar/TL bu sabah düne göre daha sakin bir seyir izlerken, günün dolar rakamları merak ediliyor. Dolar kaç lira? Dolar/TL ne kadar?

Haber Merkezi Yeni Şafak
Dolar endeksindeki yükselişin yanısıra Euro Bölgesi enflasyon verisinde yaşanan düşüş, euro/dolar paritesinin 1,18'in altına inmesine neden oldu.
Dolar endeksindeki yükselişin yanısıra Euro Bölgesi enflasyon verisinde yaşanan düşüş, euro/dolar paritesinin 1,18'in altına inmesine neden oldu.

Dün 4,50'nin üzerine çıkarak rekor kıran dolar/TL, TCMB’den gelen “Piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumları yakından takip edilmektedir. Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır.” açıklaması sonrası 4,40 üzerinde beklemeye geçti.

DOLAR KAÇ LİRA?

Bu gelişmeler üzerine kur yeni güne 4.43 seviyelerinden başladı. Sonrasında ise dolar 4.42 seviyesine indi. Euro ise 5.24 liradan el değiştiriyordu. Euro sonra 5.23 seviyesine düştü.

Açılışta ise İstanbul serbest piyasada dolar 4,4450 liradan, avro 5,2650 liradan güne başladı. Kapalıçarşı'da 4,4430 liradan alınan dolar, 4,4450 liradan satılıyor. 5,2630 liradan alınan avronun satış fiyatı ise 5,2650 lira olarak belirlendi.

Küresel piyasalardaki gelişmekte olan ülkelere yönelik endişeler ve fon çıkışlarının son dönemde hiç olmadığı kadar kuvvetli olduğunu belirten analistler, ekonomi yönetiminden ve Merkez Bankası’ndan piyasayı rahatlatan açıklamalar gelmesini bekliyor.

Dolar endeksindeki yükselişin yanısıra Euro Bölgesi enflasyon verisinde yaşanan düşüş, euro/dolar paritesinin 1,18'in altına inmesine neden oldu. Dolar/euro paritesi bu sabah yeniden 1.18 düzeyinde seyrediyor.

Para trafiğine özel koruma
EKONOMİ
Para trafiğine özel koruma

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.