Ekonomi Girişimciye 250 milyonluk kaynak Çekim merkezi hedefimiz var

Girişimciye 250 milyonluk kaynak : Çekim merkezi hedefimiz var

İstanbul Kalkınma Ajansı girişim fonlarına 250 milyon liralık destek verecek. Start-up’lara aktarılacak kaynakla Ar-Ge’yi ve inovasyonu odağına alan teknoloji ve yenilik tabanlı şirketlerle start-up’lar finansmana kolay erişecek.

Abone Ol Google News
Ekonomi Servisi Yeni Şafak
​Girişimciye 250 milyonluk kaynak​: Çekim merkezi hedefimiz var
Arşiv

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA), 2021 Yılı Bölgesel Girişim Sermayesi Destek Programı değerlendirme sonuçlarını duyurdu. Ajans, program kapsamında talepte bulunan 28 fondan 17’siyle yatırım sözleşmesi müzakereleri yapacak.

Erkam Tüzgen
Erkam Tüzgen

Piyasa serbest bozgunculuk suçtur
EKONOMİ
Piyasa serbest bozgunculuk suçtur
  • İstanbul’daki teknoloji ve yenilik tabanlı şirketler ve startup’ların finansmana kolay erişim sağlayabilmeleri amacıyla oluşturulan toplam 250 milyon liralık kaynak, seçilen 17 fon üzerinden start-up’lara aktarılacak.

Bölgesel Girişim Sermayesi Fonu’nun desteğiyle kurulacak fonların yatırım yapacağı alanlarda öncelik yüksek katma değer taşıyanlar olarak belirlendi. Hızlı büyüme, ihracat yapma, yüksek istihdam oluşturma potansiyeli taşıyan girişimler öncelikle desteklenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni ekonomi modeli açıklaması: 
İhracat, ihracat, ihracat
EKONOMİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni ekonomi modeli açıklaması: İhracat, ihracat, ihracat

GİRİŞİMCİNİN YOLUNU AÇARIZ

İSTKA Genel Sekreteri Erkam Tüzgen, İstanbul girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesinin Ajansın en önemli önceliklerden biri olduğunu kaydetti.

  • Kamu hibeleri önemli bir destek olsa da girişimcilerin sürdürülebilir finansman modelleri ile desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Tüzgen, “Girişimcilerin yolunu açmak için paydaşlarımızla birlikte çok yönlü çalışmalar yürütüyoruz. Hibe desteklerimizin yanında yeni destek araçlarını da geliştiriyoruz” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.