Gündem Başıboş köpekler bu sefer keçi sürüsüne saldırdı

Başıboş köpekler bu sefer keçi sürüsüne saldırdı - Isparta yerel haberleri

Başıboş köpekler bu sefer keçi sürüsüne saldırdı

Sokak köpekleri yine gündeme saldırı haberleriyle geldi. Isparta'da başıboş köpeklerin sürüye saldırmasın sonucu 3 keçi telef oldu.

Haber Merkezi IHA
Köpeklerin saldırısıyla keçiler telef oldu.
Köpeklerin saldırısıyla keçiler telef oldu.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Batı Yerleşkesi kırsalındaki başıboş köpeklerin sürüye saldırması sonucu 3 keçi telef oldu.

Kerim D.’ye ait keçi sürüsü Söbü Dağı kırsalında otlarken, üniversite içerisinde ve çevresinde başıboş halde bulunan 6-7 köpek tarafından saldırıya uğradı. Saldırıya uğrayan keçilerden 3’ü telef olurken, 1 keçi ise köpeklerin saldırdığı esnada bölgedeki yöre sakinleri tarafından son anda yaralı olarak kurtarıldı.

Yaşanan saldırıyı cep telefonu kamerası ile görüntüleyerek sosyal medyadan paylaşan bir vatandaş, “SDÜ Batı Yerleşkesi’nde başıboş gezen köpekler bir çobanın keçilerini parçaladılar. Bir tanesini kurtarmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

Keçileri kurtaran vatandaşlar, yaralı kurtulan keçinin korkup, kaçarak bir yere saklanmış olabileceğini belirtti. Öte yandan, sürüde yaşananların, keçi sahibi ve oğullarına haber verdiği öğrenildi.

Almanya'da bomba alarmı
DÜNYA
Almanya'da bomba alarmı

Oğul Trump'tan korkunç benzetme
DÜNYA
Oğul Trump'tan korkunç benzetme

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.