Gündem Demirtaş Ermeni soykırımını kabul ediyoruz

Demirtaş: Ermeni soykırımını kabul ediyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş "Biz hiç tereddüt etmeden Ermeni soykırımının gerçekleştiğini kabul ediyoruz" dedi. Soykırımı iddialarını kabul eden Demirtaş ayrıca, soykırımda Kürtlerin de rolü olduğunu ifade etti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Demirtaş: Ermeni soykırımını kabul ediyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Programda Ermeni soykırım iddialarına da yanıt veren Demirtaş, bunun gerçekleştiğini ve şüphe duymadıklarını söyledi. Soykırımı kabul eden Demirtaş ayrıca, soykırımda Kürtlerin de rolü olduğunu ifade etti.

"ERMENİ SOYKIRIMINI KABUL EDİYORUZ"

Demirtaş Ermeni soykırım iddiaları hakkında "Biz hiç tereddüt etmeden Ermeni soykırımının gerçekliğini kabul ediyoruz. Kürtlerin de herkesin de rolü olmuştur bu soykırımda. Ama siyasi irade Enver Paşa ve Talat Paşa'nın başını çektiği İttihat ve Terakki'idir. Madem Osmanlı'nın bütün mirasını sahipleniyorsanız çıkın bunu da sahiplenin. Öyle değilse de bu acı ile yüzleşilsin" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.