Gündem Diyanet İşleri Başkanlığı Geçici olarak yeni umre kaydı alınmayacak

Diyanet İşleri Başkanlığında son dakika umre açıklaması: Yeni umre kaydı alınmayacak

Diyanet İşleri Başkanlığı: Geçici olarak yeni umre kaydı alınmayacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, Suudi Arabistan'ın umre ziyaretlerini geçici olarak askıya alması üzerine geçici olarak yeni umre kaydı alınmayacağını açıkladı.

Haber Merkezi İHA
Kabe-i Muazzama
Kabe-i Muazzama

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Suudi Arabistan devletince, koronavirüs (Kovid-19) salgınının önüne geçilmesi amacıyla tedbir amaçlı umre ziyareti için ülkeye girişlerin geçici olarak askıya alındığı hatırlatıldı.

Koronavirüs nedeniyle Umre ziyaretleri durduruldu
DÜNYA
Koronavirüs nedeniyle Umre ziyaretleri durduruldu

Açıklamada, "Bu kapsamda tüm ülkelerden umre ziyareti için yapılacak girişler geçici olarak durdurulmuştur. Şu ana kadar Suudi Arabistan yetkilileri tarafından bu ülkede koronavirüs vakasına rastlandığına dair herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Suudi Arabistan'da bulunan umrecilerimizin ülkemize dönüş tarihleri ile ilgili bir değişiklik söz konusu değildir. Suudi Arabistan'ın aldığı bu karar nedeniyle de geçici olarak yeni umre kaydı alınmayacaktır" denildi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.