Gündem Erzurumda bu kadarına da pes dedirten olay

Erzurum'da 'bu kadarına da pes' dedirten olay - Erzurum haber

Erzurum'da 'bu kadarına da pes' dedirten olay

Erzurum'da yaklaşık 3 yıl önce Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yöresel halk oyunlarından bar ekibinin heykelinde davulcunun tokmağı, zurnacının da zurnası çalındı. Polis ekipleri, heykele zarar vererek hırsızlık yapan kişi ya da kişileri yakalamak için operasyon başlattı.

Haber Merkezi IHA
Zurnacının zurnası ve davulcunun da tokmağı çalındı.
Zurnacının zurnası ve davulcunun da tokmağı çalındı.

Erzurum Kent Meydanı'nda Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında yaptırılan şehrin yöresel halk oyununu temsil eden erkek bar ekibi heykelini görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Heykelde bulunan davulcu figürünün elinde tutuğu tokmak ile diğer figürün zurnasının yerinde olmadığını gören vatandaşlar durumu belediye ekiplerine bildirdi.

Belediye yetkilileri, heykellerden çalınan tokmak ve zurnanın maddi anlamda bir değerinin olmadığını belirtti.

Vatandaşlar ise, "Devletin malını çalmak doğru değil gerçek tokmak ve zurna değil insanlar bunu neden çalar çocuklar oyun oynamak amacıyla da kırmış olabilir. Bu bizim yöresel bir halk oyunumuzu simgeleyen heykeller bunlara zarar verilmemesi lazım" dedi.

Emniyet ekipleri heykele zarar vererek hırsızlık yapan kişi ya da kişilerin belirlenmesi için çalışma başlattı.

İstanbul'da pes dedirten hırsızlık görüntüsü
GÜNDEM
İstanbul'da pes dedirten hırsızlık görüntüsü

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.