Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem İkinci anne-çocuk ünitesi Diyarbakıra

İkinci anne-çocuk ünitesi Diyarbakır’a

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç, Türkiye’deki ikinci anne-çocuk ünitesinin Diyarbakır Cezaevi’ne yapıldığını duyurdu.

Osman Özgan Yeni Şafak
İkinci anne-çocuk ünitesi Diyarbakır’a
Arşiv

Annesiyle cezaevinde kalmak zorunda olan 0-6 yaş grubu çocukların cezaevi şartlarından uzak, sosyal ve psikolojik gelişimini sağlamak için oluşturulan anne-çocuk ünitesi yaygınlaşıyor. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç, Türkiye’deki ikinci anne-çocuk ünitesinin Diyarbakır Cezaevi’ne yapıldığını duyurdu.

Alkaç, “Zaman içerisinde de tüm kadın cezaevlerimizde üniteyi hayata geçireceğiz” dedi. Ünite pilot olarak Sincan Cezaevi’nde uygulanıyordu. Alkaç, tutuklu ve hükümlülerin yakınlarıyla “görüntülü” görüşmesine imkan tanıyan sistemle ilgili olarak da şu bilgileri verdi: “Nisan ayı sonuna kadar tüm kadın cezaevleri, yıl sonuna kadar tüm kampüs cezaevlerinde hayata geçmiş olacak.”

İki kadın iki acı öykü: Şiddet mağduru kadınlar birbirlerine yoldaş oldu
GÜNDEM
İki kadın iki acı öykü: Şiddet mağduru kadınlar birbirlerine yoldaş oldu
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.