|
Gündem

Osmanlı şehzadesi 'şehzadeler şehri'nde askerlik yapacak

Sultan II. Abdulhamid Han’ın 5. kuşak torunu Yavuz Selim Osmanoğlu’nun vatani görevi dedelerinin valilik yaptığı şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya çıktı. Şehzade Yavuz Selim ayrıca ailede askerlik yapan ilk isim olacak.

Yeni Şafak
17:03 . 31/01/2018 Çarşamba
IHA
Şehzade Yavuz Selim Osmanoğlu Amasya'da askerlik yapacak.

Şehzade Yavuz Selim Osmanoğlu Amasya'da askerlik yapacak.

Sultan II. Abdulhamid Han’ın 5. kuşak torunu Şehzade Yavuz Selim Osmanoğlu’nun vatani görevi dedelerinin valilik yaptığı şehzadeler şehri Amasya’ya çıktı.

Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığındaki birliğine katılmadan şehri dolaşan Yavuz Selim Osmanoğlu, “Görevim çıkarsa veya göndermek isterlerse Afrin’e seve seve gitmek isterim. Hiçbir şekilde korkum yok” dedi.

“Ailede ilk askerlik yapan ben olacağım”

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i ziyaret ettikten sonra Başkan Yardımcısı Osman Akbaş ile birlikte 12 şehzadenin balmumu heykellerinin sergilendiği Şehzadeler Müzesini görevlilere haber vermeden dolaşan 28 yaşındaki Osmanoğlu, “Ailede ilk askerlik yapan ben olacağım. Acemi birliğim Amasya’ya çıktı. Usta birliği ise sürpriz. Herkes ‘Ya Manisa ya Amasya’ diye söylüyordu. Dedelerimin sancak kaldırdığı yerde, tahta çıktığı yerde, tahta çıkamayan dedelerimin yerinde 13. şehzade olarak Amasya’da göreve geldim” diye konuştu.


'Afrin'e seve seve giderim'

Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nı heyecanla takip eden Osmanoğlu, “Keşke askerliğim o tarafa çıksaydı. Şimdi de gönderebilirler. Hiç sorun değil. Hiçbir şekilde korkmuyorum. Çünkü benim ailem askeri yapıda bir aile, siyasi yapıda bir aile. İsterim hemen göndersinler. Şimdi biz tepelerine bindikçe Allah’a şükür şehit sayımız düşüyor ve hiç olmayacakta” şeklinde konuştu.


#şehzade
#Osmanlı
#Yavuz Selim Osmanoğlu
#Amasya
6 yıl önce
default-profile-img