Gündem Süresiz nafaka Kabus gibi geçti

Nafaka kalktı mı? Süresiz nafaka düzenlemesi nedir

Süresiz nafaka: Kâbus gibi geçti

Nafaka mağdurlarından biri de 6 yıllık evliliği biten Jale Gürbey. Hayatının en zor anlarını boşandığı eşinin ortadan kaybolması ile yaşadı. Gürbey, iki çocuğu ile nafaka alamadığı yıllarda yaşadığı zorlukları anlattı.

İzzet Kaya Yeni Şafak
6 yıllık evliliğini bitiren Jale Gürbey nafaka almadığı yılları "kabus gibiydi" diye tanımladı.
6 yıllık evliliğini bitiren Jale Gürbey nafaka almadığı yılları "kabus gibiydi" diye tanımladı.

Boşanma durumunda ‘yoksulluğa düşeceği’ tespit edilen kişilere verilen yoksulluk nafakası iki bakanlığın çalışması ile masaya yatırıldı. Yoksulluk nafakası ödeyen erkekler mağdur olduklarını dile getirerek süre sınırlaması getirilmesini talep ediyor. Nafaka tartışmasını enikonu ortaya koyan yaşanmış hayat hikâyelerinden yola çıkarak hazırladığımız nafaka dosyasının ilk bölümünde ödeyemediği nafaka için icralık olan Murat Taylan’ın yaşadıklarını karşınıza getirdik. Tartışmanın diğer tarafında ise kadınlar var.


Nafaka mağdurlarından biri de 6 yıllık evliliği biten Jale Gürbey. Memleketi Bingöl’den üniversite okumak için geldiği Erzincan’da okulunu bitirmeden evlendi. 6 yıl sonra boşanma kararı alan Gürbey, nafaka almadığı yılları "kabus gibiydi" diye tanımlıyor. Hayatının en zor anlarını boşandığı eşinin ortadan kaybolması ile yaşadı. İki çocuğu ile nafaka alamadığı yıllarda yaşadığı zorlukları Yeni Şafak'a anlattı.

Kadınların yaşadıkları zorluklara dikkat çeken Gürbey, nafaka konusunda sınırlama getirilmemesi gerektiğini belirtiyor. Gürbey, nafakanın az da olsa kadınların omuzundaki yükü hafifleteceğini düşünüyor.

Süresiz nafaka: Ömür boyu mahkûmiyet
GÜNDEM
Süresiz nafaka: Ömür boyu mahkûmiyet

En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.