Gündem Süresiz nafaka Kabus gibi geçti

Süresiz nafaka: Kâbus gibi geçti

Nafaka mağdurlarından biri de 6 yıllık evliliği biten Jale Gürbey. Hayatının en zor anlarını boşandığı eşinin ortadan kaybolması ile yaşadı. Gürbey, iki çocuğu ile nafaka alamadığı yıllarda yaşadığı zorlukları anlattı.

Abone Ol Google News
İzzet Kaya Yeni Şafak
Nafaka kalktı mı? Süresiz nafaka düzenlemesi nedir
6 yıllık evliliğini bitiren Jale Gürbey nafaka almadığı yılları "kabus gibiydi" diye tanımladı.

Boşanma durumunda ‘yoksulluğa düşeceği’ tespit edilen kişilere verilen yoksulluk nafakası iki bakanlığın çalışması ile masaya yatırıldı. Yoksulluk nafakası ödeyen erkekler mağdur olduklarını dile getirerek süre sınırlaması getirilmesini talep ediyor. Nafaka tartışmasını enikonu ortaya koyan yaşanmış hayat hikâyelerinden yola çıkarak hazırladığımız nafaka dosyasının ilk bölümünde ödeyemediği nafaka için icralık olan Murat Taylan’ın yaşadıklarını karşınıza getirdik. Tartışmanın diğer tarafında ise kadınlar var.


Nafaka mağdurlarından biri de 6 yıllık evliliği biten Jale Gürbey. Memleketi Bingöl’den üniversite okumak için geldiği Erzincan’da okulunu bitirmeden evlendi. 6 yıl sonra boşanma kararı alan Gürbey, nafaka almadığı yılları "kabus gibiydi" diye tanımlıyor. Hayatının en zor anlarını boşandığı eşinin ortadan kaybolması ile yaşadı. İki çocuğu ile nafaka alamadığı yıllarda yaşadığı zorlukları Yeni Şafak'a anlattı.

Kadınların yaşadıkları zorluklara dikkat çeken Gürbey, nafaka konusunda sınırlama getirilmemesi gerektiğini belirtiyor. Gürbey, nafakanın az da olsa kadınların omuzundaki yükü hafifleteceğini düşünüyor.

Süresiz nafaka: Ömür boyu mahkûmiyet
GÜNDEM
Süresiz nafaka: Ömür boyu mahkûmiyet

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.