Gündem Tunus ziyaretinde tek bayrak detayı

Erdoğan'ın ​Tunus ziyaretinde tek bayrak detayı

Tunus ziyaretinde tek bayrak detayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Beji Kaid Essibsi ile görüştü. Görüşmenin ardından açıklama yapan iki liderin konuşmasında tek bayrak vurgusu dikkat çekti.

İzzet Kaya Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tunuslu mevkidaşı ile görüştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tunuslu mevkidaşı ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika turunun son durağı olan Tunus’ta temaslarına devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi karşılama töreninin ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Tunuslu mevkidaşı Beji Kaid Essibsi ile bir araya geldi. Görüşmede iki ülke ilişkileri ele alındı. Cumhurbaşkanı ve Essibsi, ikili görüşmenin ardından heyetlerarası görüşmeye başkanlık etti.

İki lider de tek bayrak dedi

Görüşmenin ardından iki lider ortak açıklama yaptı. İki lider de açıklamasında Türkiye ve Tunus bayraklarının benzerliğine vurgu yaptı. Tunus Cumhurbaşkanı Beji Kaid Essibsi "Sayın Cumhurbaşkanımız bana bir davet ilettiler. Ben bu daveti içtenlikle kabul ettim. Çünkü Türkiye'ye gitmek başka bir ülkeye gitmek değil kendi ülkemize gitmiş gibiyiz" dedi. Beji Kaid Essibsi, Türkiye ve Tunus bayraklarını göstererek "Bayrak benzerlikleri ortada aynı ay yıldıza sahibiz. İki tane üç tane değil bizim bir bayrağımız var" dedi.
Bu açıklamaların ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tunus ile Türkiye arasındaki işbirliğine dikkat çekerek "Bayrağımızdaki irlik gibi burada birliğimizi ortaya koyuyor. Demek oluyor ki tek bayrak. Temennim o ki bu ruhlarımıza da yansısın" dedi.

Esed teröristtir
DÜNYA
Esed teröristtir

Erdoğan’ın ​Tunus ziyaretinde tek bayrak detayı
OYNAT 00:00
Erdoğan’ın ​Tunus ziyaretinde tek bayrak detayı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Beji Kaid Essibsi ile görüştü. Görüşmenin ardından açıklama yapan iki liderin konuşmasında tek bayrak vurgusu dikkat çekti.Abone Ol Google News
Koronavirüs nedeniyle hemşire anneden çocuğunun velayetini alan baba: Kronik hastalığı var sağlığını düşünüyorum
Hayat

Koronavirüs nedeniyle hemşire anneden çocuğunun velayetini alan baba: Kronik hastalığı var sağlığını düşünüyorum

Ordu’da Evde Sağlık Hizmetleri Servisi'nde çalışan hemşire Cemile Deniz’in (31) yanında kalan 5 yaşındaki oğlunun velayetini, koronavirüs salgınını gerekçe göstererek, boşanma aşamasında olduğu eşine veren mahkemenin kararına annenin avukatının itirazı üzerine görevlendirilen bilirkişi heyeti, taraflarla görüştü. Davayı açan Mehmet Atakan Deniz, “Çocuğumun kronik hastalığı olduğu için önlem almak istedim. Çocuğumun sağlığını düşünüyorum” dedi.
Anne 1,5 yaşındaki bebeğine alkol içirip fotoğraflarını paylaştı
Gündem

Anne 1,5 yaşındaki bebeğine alkol içirip fotoğraflarını paylaştı

Kartal’da bir annenin 1,5 yaşındaki çocuğuna alkol içirip fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması tepkilere neden oldu. Elinde alkol şişesi ve sigara ile resimleri çekilen 1,5 yaşında bebek babasının şikayeti üzerine annesinden alınarak devlet korumasına alındı. Çocuğun kendisine verilmesini isteyen baba savcılığa başvururken, anne hakkında soruşturma açıldı.
Vali Yerlikaya'dan İstanbul için 'yeni mesai saati' açıklaması
Gündem

Vali Yerlikaya'dan İstanbul için 'yeni mesai saati' açıklaması

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs tedbirlerini içeren 2 yeni genelgeyi 81 ilin valiliğine gönderdi. Koronavirüs kısıtlamaları bu akşam başlıyor. Yeni kısıtlamalara göre hafta sonu 56 saat, hafta için her gün 8 saat sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ayrıca mesai saatleriyle ilgili yeni uygulama da devreye giriyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, yeni mesai saatlerini paylaştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.