Gündem Yüzlerine bakmadı

Yüzlerine bakmadı

İBB’den atılan işçilerin eyleminde 12 gün geride kaldı. Dün VIP araçla belediyeye gelen Canan Kaftancıoğlu’na büyük tepki gösterildi. İşçilerin yüzüne dahi bakmayan CHP il başkanı protesto edildi.

Fatih Özer Yeni Şafak
İBB önünde haklarını arayan işçiler
İBB önünde haklarını arayan işçiler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden kovulan işçilerin ekmek mücadelesinde 12 gün bitti. İşten atılan işçilerin İBB’nin Saraçhane’deki binası önündeki eylemi ise devam ediyor. Mağdur işçiler görevlerine geri dönene kadar eyleme devam edeceklerini söyledi.

İBB BAHÇESİ YENİ EVİMİZ

SMS’le işten çıkarılan işçilerden Tuncay Polat 6.5 yaşındaki kızı Nilay’la eylemine devam ettiğini, kendilerine haksızlık yapıldığını söyledi. 12 gündür haklarını geri almak için direndiklerini belirten Aydın Cevahir de “İBB bahçesi yeni evimiz. Geceleri battaniyelerle burada yatıyoruz” dedi. Kovulan işçilerden Fatih Bal ise ekmek nöbetlerinde tüm İstanbullulardan destek istedi. Bal, “Bu ülke ve bu millet için hizmet ettik. Vatandaşlarımızdan destek istiyoruz” şeklinde konuştu.

KAFTANCIOĞLU’NA TEPKİ

  • Canan Kaftancıoğlu
  • İBB önündeki işçilerin eylemi sürerken, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu lüks aracıyla belediye binasına geldi. Kaftancıoğlu’nun yüzlerine dahi bakmadığı işçiler, CHP’li il başkanını “Gezi olaylarında ön sıralarda yer alan Kaftancıoğlu, şimdi neden bizim yanımızda değil?” diye protesto etti.

Kovulan İBB işçilerinin hak arayışı 11. gününde
GÜNDEM
Kovulan İBB işçilerinin hak arayışı 11. gününde

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.