Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Zeliha nine ördüğü çorapları kahraman Mehmetçiğe gönderdi

Zeliha nine ördüğü çorapları kahraman Mehmetçiğe gönderdi

Yalova’da yaşayan ve 100’ü aşkın yaşına rağmen rengarenk çoraplar ören Zeliha nine, ördüğü çorapları, soğuk bölgelerdeki askerlere göndermek istediğini belirten bir mektupla birlikte yetkililere teslim etti. Zeliha nine mektubundaki, "Biliyorum bazıları farklı renklerden oldu, bazılarının motifleri tutmadı, yaşıma bağışlayın. Ayağınıza taş değmesin, ayaklarınız hiç üşümesin" ifadeleri duygulandırdı. Milli Savunma Bakanlığı, “Bu ülkenin kahraman evlatları için bağışlarda bulunan, dualar eden, desteklerini esirgemeyen tüm büyüklerimizin ellerinden öpüyor, kendilerine sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz” sözleriyle mehmetçikler adına Zeliha nineye teşekkür paylaşımında bulundu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Zeliha nine ördüğü çorapları kahraman Mehmetçiğe gönderdi
​​ Zeliha nine ördüğü çorapları kahraman Mehmetçiğe gönderdi.

Yalova’da yaşayan 100’ü aşkın yaştaki Zeliha Barlas, ördüğü rengarenk ve birbirinden güzel çorapları, soğuk bölgelerde vatan görevi yapan askerlere ulaştırmak istedi. Bunun için de oğlu Cafer Barlas’tan “Oğlum bu çorapları ülkenin en soğuk bölgesinde vatan görevi yapan asker evlatlarıma göndermek istiyorum” diyerek bir mektup yazmasını istedi.

Yüzüğünü Afrin'deki Mehmetçik'e gönderdi
GÜNDEM
Yüzüğünü Afrin'deki Mehmetçik'e gönderdi
  • Oğlu Cafer Barslas da annesinin sözlerini kağıda dökerek hazırladığı mektupları çorapların içine koyup yetkililere ulaştırdı. Bu gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran Milli Savunma Bakanlığı, Zeliha ninenin mektubunu ve ördüğü çorapları paylaştı.

Cebindeki son 1 lirayı Mehmetçiğe gönderdi
OYNAT 02:07
Cebindeki son 1 lirayı Mehmetçiğe gönderdi
Mersin'in Aydıncık ilçesinde terör operasyonlarına katılan güvenlik güçleri için başlatılan kampanyaya, cebindeki son 1 lirayı vererek destek olan Şerife Buldurluoğlu'nun bu anlamlı davranışı herkesi duygulandırdı.


MSB'den Zeliha nineye teşekkür

Paylaşımda “Onun gibi kahraman ve fedakâr büyüklerimizin duaları ve destekleriyle Mehmetçiklerimiz milletimizin emrinde, görevinin başında bu cennet vatanımız için görevini en iyi şekilde yapmaya devam edecek” ifadeleriyle mehmetçikler adına Zeliha nineye teşekkür edildi.

81 ilden sporcular Mehmetçiğe selam gönderdi
OYNAT 02:13
81 ilden sporcular Mehmetçiğe selam gönderdi
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 ilden sporcuların yer aldığı 'Selama Devam' başlığıyla bir video paylaştı. İllerin alfabetik sırasına göre hazırlanan videoda, 81 ilde hep bir ağızdan 'Türkiye' sesi yankılanıyor. Sosyal medyada oldukça beğenilen ve paylaşılan videoda, spor camiası tarafından 'Tek nefes, tek yürek' sloganıyla tüm ülkeye birlik ve beraberlik mesajı veriliyor.


"Ayağınıza taş değmesin, ayaklarınız hiç üşümesin"

Zeliha nine, Mehmetçikler için gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verdi: "Asker Evlatlarım! Sizlere selam ve dualar gönderiyorum. Ne mutlu sizlere Peygamber ocağında görev yapıyorsunuz. Vatan nöbetlerinizle bizler rahat nefes alıyoruz. Size minnettarız. Gönderdiğim bu mütevazi çorapların kusurunu, eksiğini görmeyin. Biliyorum bazıları farklı renklerden oldu, bazılarının motifleri tutmadı, yaşıma bağışlayın. Ama şunu bilin ki besmele ve dua ile ördüm. Allah sizlere halisane vatan hizmeti nasip etsin. Bu çok değerli bir görev. Vatan olmadan İslam üzerine yaşayamayız, özgür kalamayız. Bunun içindir ki Vatanımız, Dinimiz Özgürlüğümüz birbirinden ayrılamaz bir bütün gibidir. Onlara toz bile kondurtmayız, Elhamdülillah. Ben Zeliha nineniz olarak sizlere hep duacıyım. Ayağınıza taş değmesin, ayaklarınız hiç üşümesin. Beni de duanızda bir defa olsun hatırlayınız. Sizleri Allah’a emanet ediyorum. Yüz yaşını aşmış Zeliha nineniz."

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.