Hayat Çocukları ekrana kilitlemeyin

Çocukları ekrana kilitlemeyin

Yarıyıl tatilinde çocukların ekran karşısında geçirdiği zamanı kontrol altına almak için önerilerde bulunan Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, vaktin dengeli bir şekilde geçirilmesi için ebevenylere sorumluluk düştüğünün altını çizdi...

Abone Ol Google News
Aybike Eroğlu Yeni Şafak
Çocukları ekrana kilitlemeyin  ​
Prof. Dr. Mücahit Öztürk

Yarıyıl tatilinde çocukların ekran karşısında geçirdiği zamanı kontrol altına almak için önerilerde bulunan Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, vaktin dengeli bir şekilde geçirilmesi için ebevenylere sorumluluk düştüğünün altını çizdi.

  • Can sıkıntısı veya olumsuz duyguya kapılan çocukların teknolojik cihazlara yöneldiğini belirten Öztürk, “Çocuklarla sohbet edebilir, duygularını paylaşmalarına yardımcı olmaya çalışabilirsiniz. Ailece sessiz sinema, gözü kapalı resim çizmeyi deneme, hikaye oluşturma gibi alternatif etkinlik listesi oluşturabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.