Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Hayat Japonyaya bin turna
Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00

Japonya’ya bin turna

Haber Merkezi Yeni Şafak
Japon Sanat Festivali
Japon Sanat Festivali

Japonya İstanbul Başkonsolosluğu, Japon Müziği ve Sanatları Derneği, EPOS 7 Derneği, Sushico ve UNIQ İstanbul’un destekleriyle bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Japon Sanat Festivali ile “Japon Çocuk Bayramı” AISIN Group’un sponsorluğu’nda, İstanbul’da da kutlanacak. 4-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe UNIQ İstanbul evsahipliği yapacak. Çocuk Bayramının sembolü olan renkli koi balıkları ile süslenecek festival mekanında; Japon Sanat Merkezi’ne bağlı Türk ve Japon sanatçıların Sumi-e, Shodo, İkebana eserleri ve kimonolardan oluşan yüzden fazla eserle “9. Nittoten Sergisi” de yapılacak olup sergi 12 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek. Ziyaretçiler dileklerini yazıp kağıttan turna yaparak, Hiroşima Barış Müzesi’ne yollanacak “Bin Turna Kampanyası”na katılabilecekler.

EJDERHA OLMAK İÇİN FIRSAT

Festivalde ayrıca Koto, Suşi, Sumi-e, Shodo, İkebana, Chirimen, Manga, Origami gibi çeşitli Japon sanatlarını tanıtan atölyeler, uzmanların Japon kültürünün çeşitli yönlerini anlatacakları konuşmalar ve ünlü sanatçı Atsuko Suetomi’nin çocuklarla birlikte vereceği “Anime Şarkıları Konseri” gibi çok sayıda etkinlik sizleri bekliyor. Japon kültüründe şelalenin üstüne sıçrayarak ejderhaya dönüşmeyi başaran koi balıkları, kararlılıkla çalışılırsa herşeyin başarılabileceğini temsil eder. Çalışarak ejderha olmak isteyen tüm çocuklar ve aileler başta olmak üzere Japon kültürüne ilgi duyan, bu kültürle tanışmak isteyen herkesin görmesi gereken bir etkinlik.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.