Hayat Yönetmen Ali Avcının 15 yıl hapsi isteniyor

Yönetmen Ali Avcı'nın 15 yıl hapsi isteniyor

15 Temmuz gecesini anlattığı filmi Uyanış'ın fragmanında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve ailesinin öldürüldüğünü gösteren yönetmen Ali Avcı geçtiğimiz yıl tutuklanmıştı. FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Avcı hakkında "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 15 yıla kadar hapis istendi.

Haber Merkezi AA
Ali Avcı'nın Uyanış filmi nedeniyle 15 yıl hapsi isteniyor.
Ali Avcı'nın Uyanış filmi nedeniyle 15 yıl hapsi isteniyor.

FETÖ soruşturmasında tutuklanan "Uyanış" filminin yönetmeni Ali Avcıhakkında "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 15 yıla kadar hapis istendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başına silah dayanan görüntülerden sonra tepki toplayan 'Uyanış' filminin yönetmeni Ali Avcı, 13 Temmuz 2017 tarihinde Bağcılar’daki evinde yakalanmıştı.

Aynı zamanda Erdoğan’ın hayatını anlatan ‘Reis’ filminin de yapımcılığını üstlenen Avcı’nın hakkındaki iddianame kasım ayında tamamlandı. İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianame ile Avcı'nın, 'silahlı terör örgütü yöneticiliği' suçundan 15 yıldan 22,5 yıla hapis cezası istendi.

Uyanış’ın
yönetmenine
22,5 yıl
GÜNDEM
Uyanış’ın yönetmenine 22,5 yıl

Uyanış filminin yapımcısı Ali Avcı tutuklandı
HAYAT
Uyanış filminin yapımcısı Ali Avcı tutuklandı

15 Temmuz Uyanış filminden skandal fragman!
OYNAT 03:30
15 Temmuz Uyanış filminden skandal fragman!
Ali Avcı, 15 Temmuz gecesini anlatan Uyanış isimli filmdeki sahneleriyle milletten büyük tepki aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öldürülüp, kendisinin kafasına da silah dayatıldığı görülen fragmana halktan büyük tepki yağıyor.


Ayrıntılar geliyor...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.