Özgün PCR testi nerede yapılıyor?

PCR testi nerede yapılıyor?

PCR testinin pek çok yerde gerekli olması ile birçok kişi tarafından PCR testi sıklıkla yapılmaya başlandı. PCR testinin nerede yapıldığı da her geçen gün merak ediliyor. Peki, PCR testi nerede yapılır? PCR testi yaptırılan yerler haberimizde...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
PCR testi nerede yapılıyor?
pcr testi

CR testi zorunluluğu 6 Eylül 2021 Pazartesi günü itibariyle tüm ülkede başladı. Aşı olmayan işçiler haftada bir, öğretmenler, eğitim görevlileri, okul çalışanları haftada iki kez PCR testi yaptırmak zorunda. Aynı şekilde aşı olmayan kişiler için şehirler arası otobüs yolculuklarında, uçak yolculuklarında negatif test sonucu isteniyor. Peki PCR testi nerede yaptırılır?

PCR TESTİ YAPTIRILAN YERLER

PCR testleri devlet hastanelerinde ve test yapan tüm sağlık kurumlarında yaptırılabilecek. Test işlemi işyerlerinin kendi bünyesinde de yapılabiliyor.

ÜCRETSİZ PCR TESTİ NEREDE YAPTIRILIR?

PCR testi, devlet hastanelerinde ücretsiz yapılabilecek. Bunun için randevuya ihtiyaç duyulmayacak. Sonuçlar ise aynı gün e-Nabız sisteminden görüntülenebilecek.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.