|
Reklam
Reklam
Özgün

Uzman öğretmenlik sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandı

Uzman öğretmenlik sınav soru ve cevap anahtarı için aramalar hız kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı’ sona erdi. Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleştirilen sınav 150 dakika sürdü. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı’ bugün gerçekleştirildi. Uzman öğretmenlik soruları ve cevapları açıklandı mı?sorusuna yanıt aranırken Milli EĞitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi. MEB, ''Öğretmenlik kariyer basamakları yazılı sınavı soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı'' açıklamasında bulundu. Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik soru ve cevapları nasıl öğrenilir? İşte uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik soruları ve cevap anahtarı PDF indirme sayfası!

14:10 . 19/11/2022 Cumartesi
Yeni Şafak
Uzman öğretmenlik soruları

Uzman öğretmenlik soruları

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı Türkiye genelinde 81 ilde, bin 489 okulda ve 28 bin 650 salonda merkezi sistemle tek oturum şeklinde gerçekleştirildi. Sınav 150 dakika sürdü. 595 bin 598 başvurunun yapıldığı sınavın sonucunda öğretmenler uzman öğretmen veya başöğretmenler unvanı kazanacak. 100 üzerinden 70 ve üzerinde puan alan öğretmenler başarılı sayılacak.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

MEB, ''Öğretmenlik kariyer basamakları yazılı sınavı soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı'' açıklamasında bulundu.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI ZOR MUYDU, KOLAY MIYDI?

Sınavının iyi geçtiğini dile getiren Gülsüm Korkmaz, “Sorular bence bizi bu kadar kasmalarını karşılar nitelikte değildi. Son derece basit hatta bazılarında ‘Acaba ben mi cevaplamalıydım bu soruyu?’ diye düşündüğüm sorular vardı içinde açıkçası. Biraz daha teknik ve özenli olabilirdi. Sorular basitti” diye konuştu.

Diğer bir aday ise empati kurduğunu belirterek, “Öğrencilerimin ne hissettiğini anladım, empati kurdum kısacası. Her öğretmen aslında öğrencilerini düşünerek hazırlıyor. Burada da aslında bizi düşünerek hazırlamışlar. Biz öğrencilerimizin iyiliğini istiyoruz bence bakanlık da bizim iyiliğimiz istemiş” ifadelerini kullandı.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları ise 12 Aralık tarihinde açıklanacak

#Uzman öğretmenlik soruları
#uzman öğretmenlik soru ve cevap
#uzman öğretmenlik odf
#başöğretmenlik sınav soruları
#başöğretmen sınav soru ve cevapları
#öğretmenlik sınavı soru ve cevapları
#meb
4 ay önce
default-profile-img