Dünya İşte Mutrebin 4 kez aradığı o isim

İşte Mutreb'in 4 kez aradığı o isim

Gazeteci Kaşıkçı soruşturmasında çıkan her yeni bilgi cinayetin S. Arabistan Veliaht’ı Prens Selman’ın bilgisi dahilinde işlendiğini ortaya koyuyor. Suikast timinin başında olduğu bilinen Maher Abdulaziz Mutreb’in vahşi cinayetten sonra 4 kez aradığı isim Veliaht’ın Ofis Müdürü Bedr el Asakir çıktı. Yeni Şafak’ın ulaştığı bilgilere göre Mutreb, İstanbul Başkonsolosu’nun odasından cep telefonuyla, Asakir’in cep telefonunu aradı. Asakir, Veliaht Selman’ın en yakınındaki isimlerden biri olarak biliniyor. Twitter’da 1,3 milyon takipçisi bulunan Asakir, kraliyet ailesiyle ilgili fotoğraf ve bilgiler paylaşıyor.

Abone Ol Google News
Burak Doğan Yeni Şafak
İşte katil Mutreb’in  konuştuğu o isim
Cinayetin kilit ismi Mutreb Prens Selman'ın yakının- daki isimlerden biriydi.

Cemal Kaşıkçı cinayetinde tüm izler Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’ı göstermeye başladı. Yeni Şafak’ın ulaştığı bilgiye göre Kaşıkçı’yı infaz eden ekibin başındaki Maher Abdulaziz Mutreb’in vahşi cinayetten sonra 4 kez aradığı ismin Veliaht’ın Ofis Müdürü Bedr el Asakir olduğu ortaya çıktı.

Suudi Arabistan ve ABD ısrarla aklamaya çalışsa da Cemal Kaşıkçı cinayetinde tüm kapılar Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’a çıkmaya devam ediyor. Yeni Şafak’ın ulaştığı bilgiye göre suikast timinin başındaki Maher Abdulaziz Mutreb’in vahşi cinayetten sonra 4 kez aradığı ismin Veliaht’ın Ofis Müdürü Bedr el Asakir olduğu belirlendi.

Bedr el Asakir
Bedr el Asakir

ABD’Yİ DE ARADI

Mutreb, İstanbul Başkonsolosu’nun odasından cep telefonuyla, Asakir’in cep telefonunu aradı. Mutreb’in Asakir dışında ABD’deki bir numarayla irtibat kurduğu belirlendi. Mutreb’in ABD’de aradığı numaranın Veliaht Muhammed Selman’ın Washington Büyükelçiliği yapan kardeşi Halid bin Selman olduğu ihtimali üzerinde duruluyor. Washington elçiliği belge vermediği Kaşıkçı’yı İstanbul’a yönlendirmişti.

SELMAN’IN KARAKUTUSU

Halid bin Selman da cinayetin ortaya çıkmasının ardından apar topar Washington’u terk etmişti. Riyad’a dönen Selman’ın geri mi çekildiği yoksa ABD tarafından mı gönderildiği merak konusu oldu. Mutreb’in telefonla irtibat kurduğu Bedr el Asakir, Selman’ın kara kutusu olarak biliniyor. Bedr El Asakir eski veliahtın tasfiye edilmesinin ardından göreve atanmıştı. El Asakir ismi geçtiğimiz Haziran ayında Veliaht Selman’ın darbe girişiminde öldürüldüğü iddialarının dillendirildiği dönemde de gündeme gelmişti.

Asakir, Twitter hesabından Selman’ın Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi, Bahreyn Kralı Hamed bin İsa el Halife ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid’le çektirdiği güncel fotoğrafı yayınlayarak iddiaları yalanlamıştı. Twitter’da 1,3 milyon takipçisi bulunan Asakir, sık sık da kraliyet ailesiyle ilgili fotoğraf ve bilgiler paylaşıyor.

15 kişilik timi Asiri belirledi
DÜNYA
15 kişilik timi Asiri belirledi

Kraliyet’in
baş trolü
DÜNYA
Kraliyet’in baş trolü

Erdoğan ile Trump telefonda görüştü
DÜNYA
Erdoğan ile Trump telefonda görüştü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.