Ekonomi Arap yatırımcıTürkiye için istekli

Arap yatırımcı Türkiye için istekli

Cidde Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ziyad Bassam, Körfezli yatırımcıların Türkiye'ye ilgisinin yüksek olduğunu söyledi. Bassam, “Gayrimenkul konusunda iş birliği yapma isteği arttı” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Yabancı yatırımcıların Türjkiye ilgisi daha da arttı.
​Yabancı yatırımcıların Türjkiye ilgisi daha da arttı.

Yabancı yatırımcıların Türjkiye ilgisi daha da arttı. 28-29 Nisan'da İstanbul'da 12'ncisi düzenlenecek olan Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi tanıtım toplantısında konuşan idde Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ziyad Bassam, “Türkiye şu anda Körfez ülkeleri için en çok istenen, en çok beğenilen ve öncelikli ülkeler arasında” dedi. Bassam, Türkiye'yi ziyaret eden Körfezlilerin gidip geldikçe buradan ev alma isteğinin arttığını kaydederek, ayrıca burada ciddi iş anlaşmaları imzalandığını aktardı.

Vatandaşlık teşvik ediyor

Konut alan yatırımcıya vatandaşlık verilmesi ile ilgili de görüş belirten Bassam, vatandaşlık için 1 milyon dolarlık alt sınırın düşürülmesinin pozitif etki oluşturacağını, Arapları daha fazla teşvik edeceğini sözlerine ekledi.Y&D Real Estate Group firmasının Başkanı Younus Inayat, Türkiye'nin gayrimenkul yatırımında birçok yatırım aracına kıyasla avantajlı bir noktada bulunduğunu ve yatırımcıların öncelikleri arasında yer aldığını söyledi.

  • Katılımcı Ülke arttı
  • İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Katar İş Konseyi Başkan Yardımcısı Murat Kalsın, bu yıl katılımcı ülke sayısının arttığını söyledi. Kalsın, “Körfez ülkelerinden Abu Dabi, Kuveyt, Suudi Arabistan başta olmak üzere Fas'tan Mısır'a, İran'a kadar çok sayıda ülkeden fuara katılımcı var. Bu Türkiye'ye olan ilginin önemli bie göstergesi. Yapımı süren en büyük 10 projeden 6'sının Türkiye'de olması da yatırımcıları ülkemize çekiyor. Türkiye büyümeye devam ediyor” dedi.
Abone Ol Google News
AB temsilcisinden kritik ziyaret: Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye sert vize serbestisi uyarısı
Gündem

AB temsilcisinden kritik ziyaret: Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye sert vize serbestisi uyarısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile AB Temsilcisi Josep Borrel Ankara'da ortak bir basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu, toplantıda "Türkiye'ye verilen taahhütlerin yerine gelmesi lazım. AB pek hoşlanmıyor ama vize serbestisi AB'nin bir sözüdür. Hoşunuza gitse de gitmese de bu sözünüzü yerine getirmek zorundasınız" ifadelerini kullandı.
Kurbanlık kesiminin kasaplara yaptırılması et kaybını önlüyor
Gündem

Kurbanlık kesiminin kasaplara yaptırılması et kaybını önlüyor

İstanbul Perakendeci Kasaplar Odası Başkanı Fehmi Taşyurt, "200'ün üzerinde kurban satış ve kesim alanı oluşturulacak. Vatandaşlarımıza tavsiyemiz, hayvanlarını ehil ellerle profesyonel kasaplara bu alanlarda kesimlerini yaptırsınlar" dedi. Taşyurt, "Kurban Bayramı'nda 200 bin ton kırmızı et üretimi sağlanıyor. Bunun yüzde 10'unun bile profesyonel ellerde işlenmemesi nedeniyle kaybı demek 20 bin ton kırmızı et yapar ki bu da Ankara'nın 1 aylık, İstanbul'un ise 10 günlük et tüketimine karşılık geliyor" ifadelerini kullandı.
Afyonkarahisar'da mezar yerlerini kura ile belirlediler: Hiçbir şaibeye meydan verilmiyor
Gündem

Afyonkarahisar'da mezar yerlerini kura ile belirlediler: Hiçbir şaibeye meydan verilmiyor

Afyonkarahisar Belediyesi, Bayraktepe Mezarlığında yaptığı kabirler kura ile hak sahiplerine verilmeye başlandı. Kabirlerin hak sahiplerinin belirlendiği kur’a çekimi, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Başkan Yardımcısı Murat Öner başkanlığında gerçekleşti. Kabirlerin ticari amaçla kullanımını ve el değiştirmesini önlemek istediklerini ifade eden Başkan Zeybek, “Bayraktepe Mezarlığımızın girişinde yeni mezar yerleri oluşturduk. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yapımına devam ettiğimiz kabirlerimiz son derece düzenli ve sağlam olup hiçbir şaibeye meydan vermeden, kuralarını çekip, tahsislerini imzalıyoruz" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.