EkonomiKOSGEB Ürdüne "rol model" olacak

KOSGEB Ürdün'e "rol model" olacak

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Cevahir Uzkurt, KOSGEB'in Ürdün İşletmeleri Geliştirme Kurumundan (JEDCO) iş birliği talebi aldığını belirterek, "Türkiye, KOBİ̇ politikaları ve destek modelleriyle Ürdün'e rol model olacak. Çalışma grupları, yakın zamanda bir araya gelecek, kurumlar arası bilgi ve tecrübe paylaşımı yapılacak." dedi.

Haber MerkeziAA
Uzkurt,  KOSGEB'in Ürdün ile uluslararası iş birliklerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Uzkurt, KOSGEB'in Ürdün ile uluslararası iş birliklerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

KOSGEB ve Ürdün İşletmeleri Geliştirme Kurumu arasında, 2012 yılında iş birliği yapılması kararı alındığını anımsatan Uzkurt, yapılan görüşmeler neticesinde mutabakat zaptı imzalandığını hatırlattı.

  • Ürdün Sanayi, Ticaret ve Tedarik Bakanı Yarub Qudah'ın Türkiye temasları kapsamında, KOSGEB'in çalışma ve faaliyetlerini görüşmek üzere bir araya geldiklerini anlatan Uzkurt, toplantıda Ürdün heyetine Türkiye'nin KOBİ politikaları ve kurumun destek modelleri hakkında bilgi verdiklerini söyledi.

Uzkurt, konuk bakan Qudah'ın, KOBİ'lerin desteklenmesinde KOSGEB'in bölgede en fazla tecrübeye sahip kuruluşlardan biri olduğunu ve 2003 yılında kurulan Ürdün İşletmeleri Geliştirme Kurumunun Türkiye'nin bu konudaki deneyimlerinden faydalanmak istediğini aktardı.

"İki ülkenin KOBİ'leri de buluşacak"

Uzkurt, görüşmede Qudah'ın, Ürdün İşletmeleri Geliştirme Kurumunun geliştirilmesi ve yeni destek modellerinin oluşturulması için KOSGEB ile iş birliği içinde olmak istediklerini belirttiğini kaydederek, "KOSGEB, yaklaşık 30 yıllık tecrübesi ve bugüne kadar uyguladığı KOBİ destek programlarıyla, çok büyük bilgi ve tecrübe kazandı. Artık bu bilgi birikimi ve deneyimini diğer ülkelerin benzeri kuruluşlarına da aktarmayı başaran KOSGEB, Ürdün İşletmeleri Geliştirme Kurumundan iş birliği talebi aldı." diye konuştu.

  • Talep doğrultusunda, daha önce KOSGEB ve Ürdün İşletmeleri Geliştirme Kurumunun imzaladığı mutabakat zaptı kapsamında iş birliğinin hızlandırılmasının kararlaştırıldığına işaret eden Uzkurt, "Türkiye, KOBİ̇ politikaları ve destek modelleriyle Ürdün'e rol model olacak. İlk etapta iş birliği alanlarının belirlenmesi için iki ülkeden oluşturulacak çalışma grupları, yakın zamanda bir araya gelecek. Bu çerçevede çalışma gruplarınca, kurumlar arası bilgi ve tecrübe paylaşımı yapılacak." ifadelerini kullandı.

Uzkurt, KOSGEB ve Ürdün İşletmeleri Geliştirme Kurumu iş birliğinin ardından, iki ülke KOBİ'lerinin bu kapsamda bir araya gelmesinin önemli olduğunu dile getirerek, gelecek süreçte KOBİ'lerin buluşmasına yönelik bir program düzenlemeyi planladıklarını vurguladı.

Alanyaspor-Trabzonspor | CANLI
Spor

Alanyaspor-Trabzonspor | CANLI

Süper Lig'in 23. haftasında ligde 6 maçtır kazanamayan Trabzonspor, Alanyaspor'un konuğu oluyor.
Fernandao'ya ölüm tehdidi
Spor

Fernandao'ya ölüm tehdidi

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Fernandao'nun Vitoria forması giyen Kanu'ya,"Korkak palyaço" demesi nedeniyle ölüm tehditleri aldığı ortaya çıktı.
Emre Mor oyuna girdi takım arkadaşına gol attırdı
Spor

Emre Mor oyuna girdi takım arkadaşına gol attırdı

Celta Vigo'da forma giyen milli futbolcumuz Emre Mor, Eibar'la oynanan mücadelenin ikinci yarısında oyuna dahil oldu. 0-0 devam eden karşılaşmada oyuna girdikten sonra takımı adına olumlu işler yapan Emre Mor, İago Aspas'ın attığı golde de asisti yapan isim oldu.
e-Devlet seferberlik sorgulama
Gündem

e-Devlet seferberlik sorgulama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milli seferberlik açıklaması ardından e-Devlet seferberlik sorgulaması gündem oldu. e-Devlet seferberlik emri sorgulama nedir? Milli seferberlik nedir? Seferberlik ne anlama geliyor? Seferberlikte neler yapılır? Milli seferberlik hangi durumlarda ortaya çıkar? İşte seferberlik ile ilgili detaylar ve e-Devlet seferbelik emri sorgulama girişi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seferberlik açıklaması
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seferberlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta partisinin 6. olağan il kongresinde konuştu. Erdoğan, Türkiye'nin terörle mücadelede sivilleri vurduğu iddialarına "Vicdansızlar, ahlaksızlar, edepsizler bizim kanımızda sivilleri vurmak yok ama sizin kanınızda var" ifadeleriyle tepki gösterdi. Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sefer görev emri olanlar göreve hazır olsun ama şu anda ihtiyaç yok" diye konuştu.