Ekonomi Yabancı gayrimenkulde Antalyayı sevdi

Yabancı gayrimenkulde Antalya’yı sevdi

Türkiye'de yabancıya en çok konut satışının yapıldığı Antalya yabancıya gayrimenkul satışında da en üst sıralarda yer aldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Yabancı gayrimenkulde Antalya’yı sevdi
Foto/arşiv

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği(GYODER) üyesi Helmann Consturaction Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selman Özgün, gayrimenkul sektöründe yabancıların Antalya’yı sevdiğini söyledi.

Selman Özgün, REIDIN ve GYODER tarafından hazırlanan ve yeni konut fiyat endeksi kapsamında sunulan veriler irdelendiğinde 2018 yılının ilk çeyreğinde yüzde 6,1 düzeyindeki yabancılara konut satış oranının, 2018’in son çeyreğinde yüzde 15 düzeyine ulaştığını söyledi.

FİRMALAR BİLİNÇLENİRSE SATIŞLAR KATLANIR

Helmann Consturaction Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selman Özgün, 250 bin dolardeğerinde bir mülk edinen yabancılara Türk vatandaşlığı hakkı tanınması hakkında birçok firmanın bilgi sahibi olmadığına işaret etti. Özgül daha bilinçli bir sektör ile satışların katlanabileceğini söyledi.

TURİST OLARAK GELDİLER TÜRKİYE’Yİ İKiNCİ VATANLARI YAPTILAR

Antalya’ya bu yıl en çok turist gönderen ülkeler Rusya ve Almanya oldu. Zirvede yeralan ülkeler Türkiye’de konut satım alımında da yine listenin başında yeraldılar. Kemer, Manavgat Rusların ağırlıklı tercihi olurken Alanya Almanların en çok tercih ettiği yerler arasında yeraldı. Yabancı yatırımcı açısından ise Antalya merkez Konyaaltı çekim merkezi oldu. Belek ise yabancı yatırımcıların gözbebeği oldu.

FAİZ İNDİRİMİ SEKTÖRÜ CANLANDIRIR

Selman Özgül son olarak faiz indirimleri ile sektörün ivme kazanacağını söyledi. Sektördeki asıl problemin banka kredileri faizi olduğunu belirten Özgün, “Kredi şartları çok zorlaştırılmış durumda idi.Faiz indirimi ile sektörümüz bu handikaptan kurtulmuş olduk” dedi.

CHP'nin yaptırdığı heykeli 'AK Parti yaptı' diyerek alay eden İYİ Partili Özkan paylaşımını sildi
Gündem

CHP'nin yaptırdığı heykeli 'AK Parti yaptı' diyerek alay eden İYİ Partili Özkan paylaşımını sildi

Denizli'ye bağlı Merkezefendi ilçesinin CHP yönetimindeki belediyesi öncülüğünde, sağlık çalışanları için tematik bir park inşa edildi. Parka konulan heykellerin estetik ve mimari yapısı tepkilere neden olurken İstanbul Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, heykellerin AK Parti tarafından yaptırıldığını öne sürerek alay etti. Özkan heykellerin ittifak ortakları CHP yönetimi tarafından yaptırıldığını fark edince paylaşımını silmek zorunda kaldı.
New York'ta Türkevi'nin önünde şüpheli paket alarmı
Dünya

New York'ta Türkevi'nin önünde şüpheli paket alarmı

ABD'ye bağlı New York şehrinde yer alan ve geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Türkevi'nin önüne şüpheli paket bırakıldı. Bomba imha ekiplerinin çalışmaları sonucunda paketten kozmetik ürünlerinin çıktığı ve kapatılan 1. Cadde'nin yeniden trafiğe açıldığı ifade edildi.
Türk SİHA'ları PKK kontrolündeki Kamışlı ve Ayn el Arab semalarında
Dünya

Türk SİHA'ları PKK kontrolündeki Kamışlı ve Ayn el Arab semalarında

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık tahammülümüz kalmamıştır, gereken adımları atacağız" diyerek terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon sinyali vermişti. Bu gelişme sonrası Türk SİHA'ları (silahlı insansız hava aracı), Fırat’'ın doğusunda PKK/YPG terör örgütü işgali altındaki Kamışlı ve Ayn el-Arab üzerinde faaliyet gösteriyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.