Gündem 25 yıl sonra kep attılar

25 yıl sonra kep attılar

Atatürk Üniversitesi İşletme Bölümü 1989 giriş mezunları 25 sene sonra yeniden mezuniyet coşkusu yaşadı. Okudukları fakültede yeniden derse ve sınava giren mezunlar yıllar sonra cübbelerini giyerek ilk kez kep attı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 1989 girişi mezunları, yıllar sonra cübbelerini giyerek ilk kez kep attılar.
Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 1989 girişi mezunları, yıllar sonra cübbelerini giyerek ilk kez kep attılar.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 1989 girişi mezunları 7’nci geleneksel buluşmalarını gerçekleştirdi. Yıllar önce okudukları fakülteye yeniden gelen mezunlar hasret giderdi.

25 yıllık mezunlar, eski sınıflarında derse girerek öğrencilik yıllarını yeniden anımsadılar. Fakülte öğretim üyesi Prof. Dr. Aysel Erciş tarafından anlatılan pazarlama dersini pür dikkat dinleyen mezunlar, öğrenci olmanın mutlu sevincini yaşadı. Zaman zaman esprili anların da yaşandığı derste "Vize konuları , final sınavına dahil mi?" sorusu kırdı geçirdi.

Aynı fakültede öğretim üyesi olan mezunlardan Prof. Dr. Atılhan Naktiyok da arkadaşlarıyla beraber amfi sıralarına oturdu. Konuşmasında özel bir buluşma gerçekleştirdiklerini ifade eden Naktiyok, "25 yıl sonra yine burada birlikte olmak benim için çok özel bir mutluluk. Aynı havayı teneffüs etmek, yıllar öncesine gitmek, sizi yeniden bu amfide görmek müthiş bir duygu. Yeniden fakültenize hoşgeldiniz diyorum" dedi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Karcıoğlu da yeniden karşısında öğrencilerini görmenin mutluluğunu yaşadı. Öğrencilerine fakülte hakkında bilgiler veren Karcıoğlu, “Fakültemiz 61 yıllık ulu çınarın üçüncü dalı. Sloganımız şu; fakültemizden sadece başbakan ve cumhurbaşkanı çıkaramadık ama bakanlar, milletvekilleri, çok sayıda rektör ve bürokrat çıktı. Bilimde mütevazi değiliz üst düzeyde bir eğitim kalitemiz var. Bununla gurur duyuyoruz. Sizler de önemli yerlere gelmiş öğrencilerimizsin, bizim uç beylerimizsiniz” diye konuştu.

REKLAM

Cübbelerini ve keplerini giyen mezunlar, Dekan Prof. Dr. Reşat Karcıoğlu ve Prof. Dr. Aysel Erciş’ten teşekkür belgelerini aldı. Oturdukları sıralara sınav kağıtlarının gelmesiyle büyük bir sürpriz yaşayan mezunlar, yeniden sınav heyecanını tattı. Daha sonrasında kendi aralarında hazırladıkları esprili sertifikaları alan mezunlar, hatıra fotoğrafı çekildikten sonra keplerini fırlatarak yeniden mezuniyet coşkusu yaşadı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.