|
Gündem

84 yaşında ekmeğinin peşinde

Kahramanmaraş’ta 84 yaşındaki Hacı Akküncü, ilerlemiş yaşına rağmen halen çalışmaya devam ediyor.Tarihi Demirciler Çarşısı’nda 7 yaşından bugüne çalıştığını söyleyen 4 çocuk babası Hacı Akküncü, babasının mesleği olan yemeniciliği devam ettiriyor.

12:10 . 31/08/2022 Çarşamba
IHA
Hacı Akküncü 84 yaşında

Hacı Akküncü 84 yaşında

Kahramanmaraş’ta 84 yaşındaki Hacı Akküncü, ilerlemiş yaşına rağmen halen çalışmaya devam ediyor.

Tarihi Demirciler Çarşısı’nda 7 yaşından bugüne çalıştığını söyleyen 4 çocuk babası Hacı Akküncü, babasının mesleği olan yemeniciliği devam ettiriyor.

Sabah 8.30’da iş yerine açan Akküncü, "Her gün iş yerime gelirim. İşimin başında olurum. Bugün için de yemenileri hazırlarım. Sipariş varsa onları tamamlarım. Yaşım 84 oldu ve artık zorlanıyorum. Buna rağmen çalışmaya devam ediyorum. Evde boş boş oturmak beni daha da paslandırır. Buraya gelip çalışıyorum hem vakit geçiyor hem mesleğimi devam ettiriyorum" dedi.

Yaptığı yemenilerin fiyatlarının 200-400 TL arasında değiştiğini belirten Akküncü, "Kalıplarına göre şekillerine göre fiyat biçiliyor. Bana ’artık yaşın ilerledi, çalışma’ diyorlar. Ama alışan insan çalışan insan boş duramaz. Mesleğim bana huzur veriyor. Sağlığım elverdiği müddetçe çalışmaya devam edeceğim" diye konuştu.
#Kahramanmaraş
#iş yeri
5 ay önce
default-profile-img
84 yaşında ekmeğinin peşinde
Pakistan'da camiye bombalı saldırı: 28 ölü
Saldırı iddiaları sonrası İran'dan kritik Ukrayna hamlesi
Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö Türkiye ile dışişleri bakanları boyutunda görüşmeler yapıldığını söyledi
Bakan Kasapoğlu: Ülkemizin diplomasideki gücünü hep birlikte yaşıyoruz
Altılı masanın mutabakat metninden şehir hastanelerine yasak çıktı: Yenileri yapılmayacak