Gündem Ankesör dalgası

Ankesör dalgası!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik ankesörlü telefon soruşturmasında aralarında 1’i albay 2’si binbaşı olmak üzere toplam 50 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Mustafa Sait Özkan Yeni Şafak
Ankesörlü telefon soruşturması kapsamında 29 Kasım 2017’den bu yana, 835 asker tutuklandı.
Ankesörlü telefon soruşturması kapsamında 29 Kasım 2017’den bu yana, 835 asker tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, ankesörlü telefon veya sabit kontörlü hatlar üzerinden iletişim kuran şüphelilerin tespit edilmesi çalışmaları sürüyor.

835 ANKESÖR ŞÜPHELİSİ TUTUKLANDI

  • Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 6’sı muvazzaf 50 şüpheli hakkında İstanbul merkezli 16 ilde operasyon için düğmeye basıldı. 1 albay, 2 binbaşı, 1 yüzbaşı, 2 astsubay ile 15 Temmuz darbe girişiminin ardından askeri okuldan ilişiği kesilen 44 öğrenci olmak üzere 50 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Soruşturma kapsamında şüpheliler hakkında savcılığın talebi üzerine arama ve el koyma kararı da alındı. Öte yandan, “ankesörlü telefon” soruşturması kapsamında 29 Kasım 2017’den bu yana, 15 Temmuz darbe girişiminde yer aldıkları veya terör örgütüne mensup oldukları için ülke genelinde yürütülen soruşturmalarda, 222 askerin halen firari olduğu, yakalanan 362 şüphelinin ise etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak serbest bırakıldığı, 835 askerin ise tutuklandığı belirtildi.

Komagene’nin FETÖ’cü sahibi yakalandı
GÜNDEM
Komagene’nin FETÖ’cü sahibi yakalandı

Öztürk’e Azerbaycan
sorgusu
GÜNDEM
Öztürk’e Azerbaycan sorgusu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.