Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri Şehir Hastanesi için pazarlık yaptı

Kayseri yerel haberleri: ​Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri Şehir Hastanesi için pazarlık yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri Şehir Hastanesi için pazarlık yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri Şehir Hastanesi açılış töreni konuşmasından sonra hastanenin yapımını gerçekleştiren YDA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan ile sahnede pazarlık yaptı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanenin yapımını gerçekleştiren YDA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan'ı sahnede pazarlık yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanenin yapımını gerçekleştiren YDA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan'ı sahnede pazarlık yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde konuştu.

Açılış töreni vesilesiyle Kayserililerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Erdoğan, vatandaşlardan birinin kendisine seslenmesi üzerine, "Ben sizlere kurban olurum." ifadesini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasının ardından açılışa geçildi. Erdoğan, hastanenin yapımını gerçekleştiren YDA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan'ı sahneye çağırdı. Vatandaşlara dönerek, "Müsaade ederseniz burada pazarlığımızı yapacağız." diyen Erdoğan, pazarlıkta bir sıkıntı olduğunu ve bunu bitirmeleri gerektiğini söyledi.

Erdoğan, Arslan'a en son gelinen rakamı sordu. Arslan da "Sayın Cumhurbaşkanım, en son gelinen rakam bilirkişi raporuyla 93,5 milyon lira, Sağlık Bakanlığı 77 milyon lirada ısrar ediyor." yanıtını verdi.

Vatandaşların "80" dediğini belirten Erdoğan'ın, "Görüyorsun, ben söylemedim. Halkın dediği olur, demokrasi bu, 80." sözleri üzerine Arslan, "Milletimizin ve sizin dediğiniz olur Sayın Cumhurbaşkanım." ifadesini kullandı.

Erdoğan Kayserililere dönerek, "80'e bağladık işi. Hayırlı olsun inşallah, size her şey feda olsun." dedi.

Konuşmaların ardından Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve bakanların katılımıyla açılış gerçekleştirildi.

Erdoğan, şehir hastanesinin tüm Kayserililere ve bölge halkına şifa kaynağı olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra beraberindekilerle hastanede incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de Fen lisesi açılışı yaptı
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de Fen lisesi açılışı yaptı

'Biz bu hastaneleri Kılıçdaroğlu için de yaptık'
GÜNDEM
'Biz bu hastaneleri Kılıçdaroğlu için de yaptık'

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.