Gündem En doğrusu yenisafakcomda

yenisafak.com doğru ve güvenilir haberin adresi seçildi

En doğrusu yenisafak.com’da

Yenisafak.com, dogrula.org’un 23 kuruluş ve 1150 haber üzerinden yaptığı araştırmada kullanıcıya haberi en doğru veren yayın organı seçildi. Yeni Şafak’ın internet sitesi en yakın rakibine 2 kat fark attı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Basın yayın kuruluşlarının 2017 Clickbait puanlama sonuçları açıklandı.
Basın yayın kuruluşlarının 2017 Clickbait puanlama sonuçları açıklandı.

En doğru habercilik yapan yayın kuruluşu yenisafak.com oldu. 23 haber kuruluşunun incelendiği araştırmada sitemiz, uzak farkla birinciliği elde etti. Basın yayın kuruluşlarının 2017 Clickbait puanlama sonuçları açıklandı. Dogrula.org’un 23 kuruluş ve 1150 haber üzerinden araştırmada yenisafak.com, kullanıcıya haberi en doğru veren yayın organı seçildi. Ayrıca, 60 haberle en yakın rakibinden 2 kat daha iyi sonuç elde etti.

İLK BİLGİ KAYNAĞIMIZ

Gelişen teknoloji ile birlikte bilgiye anlık olarak internete bağlanan her yerden ulaşmak mümkün. İnternet siteleri, merak edilen ve takip edilen konularda ilk bilgi kaynağımız oldu. Gündemi ve dünyada olup biteni öğrenmek için milyonlarca kullanıcı haber sitelerini takip ediyor. Bu kapsamda bazı internet siteleri de bilgi ihtiyacını gidermek isteyen kullanıcıları, yanıltıcı başlıklar ve anonslarla internet sitelerine yönlendirilmesini sağladı.

EN GÜVENİLİR PORTAL

Dogrula.org tarafından yayınlanan Basın Yayın Kuruluşları 2017 Clickbait Raporu’nda 23 kuruluş incelendi. Toplamda 1150 habere tek tek bakılarak sonuçlar oluşturuldu. Türkiye’de ve dünyada ilk kez yapılan Clickbait raporunda yenisafak.com kullanıcıya haberi en doğru veren yayın organı oldu. Yenisafak.com yalnızca 60 haberle, 23 kuruluş ve 1150 haberin incelendiği araştırmada en yakın rakibinden 2 kat daha iyi bir sonuç elde ederek en güvenilir haber portalı seçildi.

CLİCKBAİT NEDİR?

Clickbait, bir haberi okuyucuları istenilen sayfaya yönlendirmek için farklılaştırılmış, anlaşılabilir olmayan, dikkat çekici başlık veya görsellerle oluşturup sunmak olarak biliniyor. Kelime anlamı olarak ‘tık yemi’ ya da ‘tık tuzağı’ olarak da biliniyor. Clickbait, haberlerin kalitesini düşüren, anlaşılabilir ve etik olmayan yöntemlerle yapılan ilgi çekmeye odaklı bir yöntem. Örneğin; “Yeni hali görenleri şaşırttı!”, “Gözlerinize inanamayacaksınız”, “Flaş Flaş!” gibi başlıklarla ve anlaşılabilir olmayan, bulanık, dikkat çekici ya da alakasız görsellerle yapılır.

NEDEN YAPILIR?

Clickbait’in asıl amacı, bir haberin tıklanması ve okunması için okuyucuyu ikna etmek. Okuyucular kandırılmış olma hissine kapılarak bir daha Clickbait haber yapan yayın kuruluşlarının sosyal medya hesaplarını takipten vazgeçebiliyor. Bu durum basın yayın kuruluşlarına duyulan güveni de sarsıyor.

Gökhan Kırdar yoğun bakımda
Hayat

Gökhan Kırdar yoğun bakımda

Şarkıcı Gökhan Kırdar apar topar hastaneye kaldırıldı. Pazar günü aniden ağzından kan gelen sanatçının yoğun bakımda tutulduğu öğrenildi.
THY'den gençlere 50 bin lira maaşlı iş çağrısı
Ekonomi

THY'den gençlere 50 bin lira maaşlı iş çağrısı

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, İngilizce bilen ve üniversite mezunu olan gençleri pilot olmaya davet etti. Ekşi, “İlk girişinizde 12 bin lira maaşla başlıyorsunuz, 50 bin lira maaşa kadar çıkan bir ücretiniz var. Dünyanın istediğiniz ülkesinde çalışma imkanınız oluyor. O yüzden meslek yüksekokulu, dört yıllık bir okul bitirmiş arkadaşlarımızın şayet İngilizceleri iyiyse bizim pilot yetiştirme ilanlarımızı takip etmelerini ve oraya müracaat etmelerini istiyoruz” dedi.
Ibrahimovic'ten skandal hareket: Rakibine tokat attı
Spor

Ibrahimovic'ten skandal hareket: Rakibine tokat attı

Kariyerine Amerika'da devam eden yıldız futbolcu Zlatan Ibrahimovic skandal bir harekete imza attı. Maç içerisinde rakibine tokat atan İsveçli futbolcu, Video Hakem Sistemi'nden kaçamadı.

'Amerikalılar seni niye arasın?'
Gündem

'Amerikalılar seni niye arasın?'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce'nin FETÖ ile ilgili 'Amerikalı beni aradı' iddiasına ilk kez yanıt verdi. Erdoğan, "Amerikalılar Sayın İnce’yi niye arasınlar? İade konusunun muhatabı ya da yetkilisi olmayan birini ne diye arasınlar? Hukuk denen bir şey var.Yaptıkları iş, ya tutarsa, ya vatandaş inanırsa mantığıyla, yalan söylemekten ibaret" dedi.
Emirates NBD Denizbank'ı satın aldı
Ekonomi

Emirates NBD Denizbank'ı satın aldı

Denizbank, Dubai'nin en büyük bankası Emirates NBD tarafından 14.6 milyar TL (3.2 milyar dolar) karşılığında Sberbank PJSC'den satın alındı. Yapılan açıklamaya göre Emirates NBD ve Sberbank, nihai Denizbank anlaşmasını imzaladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.